۱۷:۴۵ ۱۳۹۹-۱۱-۰۱

خلاقیت بی‌نظیر جوان آفریقایی در ساخت مجسمه از کاغذ/ تصاویر

سرنا_جوانی از اهالی اتیوپی با استفاده از کاغذ توانست کلکسیونی از مجسمه‌های بی‌نظیری بسازد که بسیار جالب هستند.

«تمسگن آلمی» جوانی از اهالی اتیوپی در آفریقاست که از کودکی استعداد هنری داشت و وقتی تصاویر و مجسمه‌های هنری را در کلیسا دید تصمیم گرفت وارد دنیای هنر شود و خلاقیتی از خود در این عرصه به جای بگذارد.

او در شهری در جنوبی‌ترین منطقه اتیوپی متولد شده که با پایتخت این کشور بیش از ۳۹۰ کیلومتر فاصله دارد و در جوانی به یکی از نماد‌های هنری آن تبدیل شد.

این جوان درباره تجربه هنری خود گفت: من از کودکی علاقه‌مند به هنر مجسمه سازی، استفاده از کاغذ‌ها و ابزار‌های سنتی بودم. ایده من از یک برنامه تلویزیونی الهام گرفته شده است که نشان می‌داد اشیاء باستانی دو کلیسای پادشاهی آکسوم در شمال اتیوپی از سنگ تراشیده شده است. در ابتدا مانند آنچه دیده بودم ساختم و این یک شروع قدرتمند و دلگرم کننده بود که مرا به سمت موفقیتی که تاکنون بدست آورده‌ام، سوق داد.

شهر تاریخی آکسوم در شمال اتیوپی مهد تمدن این کشور در اقلیم تیگرای شمالی بوده و یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های قاره آفریقا است. پادشاهی آن در قرن اول میلادی ایجاد شده و مجسمه‌های بسیار بزرگ و خاصی دارد که بی نظیر است که وزن یکی از آن‌ها حدود ۱۵۲ تُن است و برخی از آن‌ها بیش از ۲۰ متر ارتفاع دارند که ۳ متر آن درون زمین است.

جوان هنرمند اتیوپیایی تمامی مجسمه‌های خود را از ضایعات کاغذ و مقوا ساخته است و دلیل انتخاب این ماده کمبود سایر وسایل و دسترس بودن و کار کرد آسان آن بوده است. او در برخی کار‌ها از الیاف، چوب و آهن نیز استفاده کرده است.

او فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ شروع کرد و مجسمه‌های کاغذی با رنگ‌هایی زنده و جذاب را سال ۲۰۱۹ در نمایشگاهی به مناسبت روز شهر‌ها به نمایش گذاشت.

مجسمه کاغذی

ساخت مجسمه با کاغذ

مجسمه های کاغذی

مجسمه عجیب

مجسمه حیوانات


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


اخبار پر بازدیدآخرین اخبار