۲۲:۰۷ ۱۴۰۰-۰۲-۰۴

مصوبه حذف الزام دولتی‌ها به انتشار آگهی اصلاح شد

سرنا_با تدوین اصلاحیه توسط معاونت حقوقی رییس جمهور در مورد الزام چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار و تصویب آن در جلسه یکشنبه هیات دولت و نیز دستور رییس مجلس دغدغه اصحاب مطبوعات رفع می‌شود.

اواخر بهمن سال گذشته (۱۳۹۹) هیأت وزیران آئین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) را تصویب و به شماره ۱۳۶۱۵۹/ ت ۵۵۲۸۹ ه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ ابلاغ کرد. از جمله مهمترین مفاد این مصوبه می‌توان به بهره گیری از امضای الکترونیکی، انجام معاملات و انتشار فراخوان‌ها بر بستر ستاد و بالطبع حذف کاغذ و رویه‌های سنتی و موازی و همچنین حذف آگهی روزنامه برای مزایده‌ها و مناقصه‌ها اشاره داشت.

روز ۲۷ بهمن نیز سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور به این مصوبه اعتراض و نکاتی را بیان کرد. از جمله در آن نامه اشاره شد که: «مصوبه فوق الذکر، نگرانی جدی و گسترده‌ای را در میان اصحاب مطبوعات و رسانه ایجاد کرده است، چه اینکه در شرایط جاری سخت و عسرت اصحاب رسانه، می‌تواند زنگ خطر نهایی برای مطبوعات کشور باشد.»

اکنون وزیر ارشاد در تازه‌ترین توییت خود خبر از رفع دغدغه اصحاب رسانه داده است. او نوشته است: «با تدوین اصلاحیه توسط معاونت حقوقی رییس جمهور در مورد الزام چاپ آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار و طرح و تصویب آن در جلسه یکشنبه هیات دولت و نیز دستور ریاست محترم مجلس و همراهی هیات محترم تطبیق رفع دغدغه اصحاب مطبوعات خواهد شد.»


منبع: مهر

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار