۱۳:۲۷ ۱۴۰۰-۰۲-۲۵

نقاشی پیکاسو از معشوقه‌اش ۱۰۳ میلیون دلار چکش خورد + تصویر تابلو

سرنا_پابلو پیکاسو تابلوی "زنی نشسته نزدیک پنجره" را در سال ۱۹۳۲ میلادی کشید. زنی که در این نقاشی مدرن دیده می‌شود ماری ترز والتر، معشوقه آقای نقاش است.

تابلوی "زنی نشسته نزدیک پنجره" اثر پابلو پیکاسو، نقاش اسپانیایی روز پنجشنبه به قیمت ۱۰۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در حراج "کریستیز" در نیویورک به فروش رسید.

این نقاشی پنجمین اثر پابلو پیکاسو است که در حراج ها با قیمتی بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار به فروش می رسد. تابلوی "زنان الجزیره" که در سال ۱۹۵۵ کشیده شد گرانترین اثر پابلو پیکاسو محسوب می شود. این نقاشی پیش از این به قیمت ۱۷۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار به فروش رفت. "زنان الجزیره" همچنین گرانترین اثر نقاشی مدرن است.

پابلو پیکاسو تابلوی "زنی نشسته نزدیک پنجره" را در سال ۱۹۳۲ میلادی کشید. زنی که در این نقاشی مدرن دیده می‌شود ماری ترز والتر، معشوقه آقای نقاش است.

قیمت تابلوی "زنی نشسته نزدیک پنجره" از سال ۲۰۱۳ که در حراجی در لندن به فروش رفت بیش از دو برابر شده است. این اثر در سال ۲۰۱۳ حدود ۴۵ میلیون دلار به فروش رفته بود.

بیشتر بخوانید: رفتار عجیب خانم بازیگر پس از محجبه شدن دوباره/ عکس

بیشتر بخوانید: پایان رسیدگی به پرونده آزاده نامداری در پزشکی قانونی

 مجموعه داران آثار نقاشی روز پنجشنبه به مدت ۱۹ دقیقه برای تصاحب تابلوی "زنی نشسته نزدیک پنجره" که ۱۴۶ سانتی متر طول و ۱۱۴ سانتی متر عرض دارد با یکدیگر رقابت کردند. بنگاه "کریستیز" قیمت این اثر هنری را ۵۵ میلیون دلار تخمین زده بود. قیمت آثاری که روز پنجشنبه در حراج "کریستیز" به فروش رفت در مجموع به ۴۸۱ میلیون دلار می رسید.

کارشناسان هنری بر این باور هستند که سال ۱۹۳۲ یکی از بهترین سال ها در کارنامه هنری پابلو پیکاسو است. تاکنون چند نمایشگاه با نمایش آثاری که او در آن سال کشید برگزار شده است.


منبع: یورونیوز

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


بانک صادرات

اخبار پر بازدیدآخرین اخبار