از مریلین مونرو تا مائو در موزه هنرهای معاصر تهران/ اندی وارهول اینجاست + تصاویر

آثار نمایشگاه اندی وارهول که همگی متعلق به گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران هستند تا سوم مرداد ماه روی دیوار گالری شماره ۶ موزه، باقی می‌مانند.

نمایشگاه "پرسونا" با ۲۸ اثر یا هفت مجموعه اثر از اندی وارهول، هنرمند آمریکایی در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد. برخی از آثار این نمایشگاه برای نخستین بار از گنجینه موزه خارج و به نمایش گذاشته شده‌اند.

اثر ۱۰ لته‌ای از مجموعه پرتره مائو و همچنین اثر ۱۰ لته‌ای دیگری از سوپ‌های کمپبل که از جمله آثار معروف این هنرمند در نقد سرمایه داری به شمار می‌رود، در سالن اصلی گالری به نمایش گذاشته شده‌اند. در ادامه نیز آثار دیگری از این هنرمند همچون "خودکشی"، "ژاکلین کندی"، "سرخ‌پوست"، پرتره‌ای از مرلین مونرو و ... به نمایش گذاشته‌ شده است.

آثار این نمایشگاه تا سوم مرداد ماه روی دیوار گالری شماره ۶ موزه، باقی می‌مانند.

اندی وارهول (۱۹۸۷_ ۱۹۲۸)، هنرمند آمریکایی است که به دلیل چاپ و نقاشی از اشیاء و اشخاص مشهور به شهرت جهانی رسید. او در اغلب آثار هنری خود ردپایی از چیزها و اشخاصی را که دوست داشت به جا می‌گذاشت. قوطی‌های سوپ، کوکاکولا، اسکناس‌های دلار یا ستارگان سینما از بخش‌های اصلی آثار او به حساب می‌آیند. آثاری که به باور بسیاری از کارشناسان هنری اغلب در نقد زندگی روزمره و پدیده شهرت خلق می‌شدند.

منبع: ایسنا

کد مطلب: ۲۱۷۸۶۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت