حکایت دختری که از هفت‌ خوان رستم گذشت

جلسۀ نمایشنامه‌ خوانی «پهلوان دختر» به نویسندگی و کارگردانی هانا صالحیراد روز جمعه ۲۰ آبان ساعت ۱۵ در تالار هنر برگزار شد.

حکایت دختری که از هفت‌ خوان رستم گذشت

داوود معینی کیا، هادی شبانی، زینب عباسی، المیرا تیموریان، عاطفه ترابی، ستوده بلوکات، امیرحسین جعفرپور، نگین سوهانی از جمله نقشخوانان این اجرا بودند.

همچنین داوود معینی کیا (مشاور کارگردان و نوازنده)، مهناز فیضی (دستیار کارگردان)، آرشام خیاطیان (عکاس)، وحید سلیمی( طراح پوستر) و ستایش فلاح زاده، محمدرضا زرین قلم، ستایش داننده، محمدپارسا دولتی پور (بازیگران نوجوان) از دیگر عوامل اجرای نمایشنامه‌خوانی «پهلوان دختر» بودند.

این اثر با نگاهی به داستان‌های شاهنامه قصۀ ماه گل، دختر نوجوانی را روایت می‌کند که درگیر بیماری مادرش است. او یک شب پس از خواندن داستان‌های شاهنامه در رویایش گُردآفرید، دختر پهلوان و ‌جنگجوی ایران را می‌بیند.

گردآفرید به او می‌گوید داروی مادرش در بذر درخت شفا کنار چشمۀ صفاست که دیو هفت‌سر آن را مصادره کرده و بذر را زیر سرش گذاشته و ماه‌گل برای بدست آوردنش باید از هفت خان سخت بگذرد، در صورت پشت سرگذاشتن هر خان یکی از سرهای دیو از بین می‌رود و به قدرت ماه گل افزوده می‌شود.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۳۷۵۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت