از کارگاه نمایش تئاترشهر چه خبر؟

به تصویر کشیده شدن مرگ سهراب در نمایش جدید «رستم و سهراب»

تازه‌ترین برنامه تالارهای سایه، قشقایی و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر در هفته جاری اعلام شد.

به تصویر کشیده شدن مرگ سهراب در نمایش جدید «رستم و سهراب»

همزمان با پایان یافتن بخشی از عملیات بهسازی راهروهای منتهی به تالارهای  سایه، چهارسو، قشقایی و کارگاه نمایش تئاتر شهر، دور تازه اجراهای این مجموعه از سر گرفته شد.

«رستم و سهراب» عنوان یکی از تازه ترین نمایش های تئاتر شهر است که از روز یکشنبه بیستم آذر ماه به نویسندگی داریوش نصیری و مرتضی وکیلیان، کارگردانی رضا حسن خانی و بازی آسو خسروی ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان اجرای خود را در کارگاه نمایش آغاز می کند.

سعید کلهر دستیار کارگردان، محمد جواد عسگری (سه تار)، علی فتحی (سای درام و نی)، حسن خسروی (ترومپت)، نیکو خلیفه (دف) اعضای گروه موسیقی، پارسا عباسی طراح پوستر، رضا حسن خانی طراح نور، آیدا تفرشی مدیر صحنه، حانیه کندک لو منشی صحنه، سید رضا حسینی عکاس، مریم پارسا انتخاب لباس، سپیده آسیابانی گریم، آیدا تفرشی بروشور، محمد ساعتچی مدیرتدارکات، محمد ساعتچی و فاطمه قاسم زاده دستیاران صحنه گروه اجرایی این نمایش را تشکیل می دهند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: به تصویر کشیده شدن مرگ سهراب و اما سهراب، جوان بود، جوان... بپیچید از آن پس یکی آه کرد/ز نیک و بد اندیشه کوتاه کرد/ بدو گفت: کین بر من از من رسید/زمانه به دست تو دادم کلید

در تالار سایه نمایش «شراره» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خاتمی و بازی نسرین نکیسا، الهه پژوهی، تکتم اخجوانی، امینا خاتمی، مرجان علوی، مجتبی زادفر، پرویز گوهری راد، امیراحسان امیرپور، ویدا منصوری، مرتضی برزگر زادگان، محمد مهدی خاتمی، غلامرضا عارف نژاد و شهرام مسعودی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان روی صحنه می رود.

محمد مهدی خاتمی درباره این نمایش نوشته است: «این اثر نمایشی  روایت‌گر داستان زنی است که در روزهای آغازین جنگ نامزد خود را از دست می‌دهد و در طول سالیان سال با خاطرات او زندگی می‌کند. جنگ و تبعات آن به مانند بسیاری از افراد دیگر همچنان برای این شخصیت وجود دارد و بر زندگی‌ او سایه انداخته است»

نمایش «فقط یک دقیقه طول می کشه» به نویسندگی مسعود سمیعی، کارگردانی سیدعلی تدین صدوقی و بازی اصغر صابری، مروارید افسری، لادن بنکدار، علیرضا نادی و افشین رضایی ساعت ۱۸:۳۰ به مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان در تالار قشقایی تئاتر شهر دور تازه اجراهای خود را از سر خواهد گرفت.

 

درخلاصه داستان اثر آمده است: نمایش درباره زن شوهری است که برای رسیدن به ثروت، قدرت و تثبیت موقعیت خود بر علیه یکدیگر دسیسه چینی می کنند. ظرافت و زیرکی و درایت زنانه با درامی تراژیک در برابر قدرت، نیرنگ قرار گرفته و خودنمایی می کند.

براساس این گزارش برنامه اجرایی تالارهای اصلی و چهارسو مجموعه تئاتر شهر نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: ۳۶۴۳۹۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت