عقاب در تئاتر شهر، سئنامرگو در تالار هنر

نمایش عقاب از روز نهم دی در تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، همچنین متن سئنامرگو در تالار هنر ویژه نوجوانان خوانش می‌شود.

عقاب در تئاتر شهر، سئنامرگو در تالار هنر

نمایش «عقاب» به نویسندگی و کارگردانی ناصر آویژه از روز نهم دی ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند. «عقاب» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی تئاترشهر است، که از روز جمعه نهم دی ماه به نویسندگی و کارگردانی ناصر آویژه در تالار قشقایی مجموعه پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

 در خلاصه داستان این اثر نمایشی که براساس شعر عقاب سروده استاد پرویز ناتل خانلری روی صحنه می رود، آمده است: استاد صمیمی کارگردان مطرح تئاتر که به بیماری سختی دچار است، تصمیم دارد آخرین اثر هنری گروه خود را در فضای یک پارک برای تماشاگران اجرا کند. او اجرایش را براساس شعر عقاب سروده استاد پرویز ناتل خانلری آماده کرده است. اما در طول اجرا اتفاقاتی پیش می‌آید که مسیر نمایش را تغییر می دهد.»

ناصر آویژه نویسنده و کارگردان، علی یعقوب زاده تهیه کننده، ناصرآویژه، امیرحسین انصافی و شاهین گلکار بازیگران این اثر نمایشی را تشکیل می دهند.

ساغر لطفی نژاد طراح و سازنده عروسک، گیتا داودی مشاور هنری، ناصر آویژه طراح صحنه و لباس، سینا ییلاق بیگی مشاور طراح صحنه و لباس، رضا خضرایی طراح نور، جواد صادقی طراح پوستر و بروشور، امید علیرضایی دستیار اول کارگردان و برنامه ریز، رها آویژه دستیار دوم کارگردان، آراد پوزش مدیر صحنه، مستانه کریمی منشی صحنه، امید علیرضایی و آراد پوزش طراح و سازنده تیزر، اختر تاجیک، سید احمدرضا اطهری، فرنوش قراشی پور (عکاسان)، سید مصطفی طباطبایی نسب، مهدی عابدی، هادی عابدی، میثم شیخی، امیررضا یوسف زاده (ساخت و نصب دکور) نیز دیگر عوامل اجرایی نمایش «عقاب» هستند.

نمایش «عقاب» به نویسندگی و کارگردانی ناصر آویژه از نهم تا بیست و هشتم دی ماه ساعت ۱۹:۴۵ با مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتر است.

 

عقاب در تئاتر شهر، سئنامرگو در تالار هنر

با حمایت تالار هنر، نمایشنامۀ «سئنامرگو» به نویسندگی ماندانا عبقری و کارگردانی علیرضا دهقانی روزهای پنج­شنبه ۸ دی و جمعه ۹ دی ماه ساعت: ۱۶ به شیوه نمایشنامه‌خوانی ویژه نوجوانان در تالار هنر روی صحنه می­ رود.  به نقل روابط عمومی تالار هنر، نمایشنامه «سئنامرگو» اقتباسی آزاد از داستان زال و سیمرغ شاهنامه است که پیش از این دو مقام نخست از دو جشنواره بادکنک طلایی و جشنواره کودک و شهر را کسب کرده است.

سایر عوامل اجرای نمایشنامه‌خوانی «سئنامرگو» عبارتند از:نقش‌خوانان: مانداناعبقری، پرستو آراسته، محمدرضا لطفی، مانی نجم الدینی، محمدرضا باغی، علی کریم شجره، فرشاد ثابت.

صحنه‌خوان: رکسانه عبقری، منشی صحنه: الهه موسوی، طراح نور: کیوان ضیاپور، صدا: مهدی حنفی.

در خلاصه نمایشنامه «سئنامرگو» آمده است: سام نریمان در روزی که قرار است با تولد فرزندش از شادی مشعوف شود، با دیدن موهای سپید نوزاد خشمگین شده و به دایه اش فرمان می دهد که طفل را از او دور کند. دایه به ناچار طفل را در پای البرز کوه رها می کند به این امید که ماده گور و آهویی او را به فرزندی بگیرد. سیمرغی که تازه صاحب سه جوجه شده طفل را به کنام خود می برد و او را مادر می شود.

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: ۳۶۴۸۱۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت