انیمیشن معروف روی صحنه تئاتر رفت

اقتباس نمایشی از انیمیشن معروف «همسایه من توتورو» با کسب شش جایزه، برنده بزرگ جوایز تئاتر «اولیویه» نام گرفت.

انیمیشن معروف روی صحنه تئاتر رفت

این نمایش محصول تحسین شده شرکت رویال شکسپیر بر اساس انیمیشن محبوبی به همین نام محصول ۱۹۸۸ ساخته «هایائو میازاکی» انیماتور بزرگ ژاپنی است و داستان آن درباره دو خواهر است که وقتی پس از جنگ با پدرشان به خانه‌ای روستایی جدید نقل مکان می کنند، موجوداتی سحرآمیز به نام توتورو کشف می‌کنند و با آنها دوست می‌شوند.

نمایش «همسایه من توتورو» که در ۹ شاخه نامزد دریافت جایزه بود در نهایت جوایز بهترین نمایش کمدی، کارگردانی، صحنه پردازی، نور، صدا و طراحی لباس را به خود اختصاص داد.

در سایر بخش‌های جوایز تئاتر اولویه، اقتباس نمایشی جدید از رمان «اتوبوسی به نام هوس» نوشته «تنسی ویلیامز» نیز سه جایزه بهترین بازسازی یک نمایش، بازیگر مرد (پل مسکال) و بازیگر زن در نقش مکمل (آنجانا واسان) را از آن خود کرد.

نمایش «ایستاده در لبه آسمان» درباره سه خانواده که برای مدت بیش از ۶۰ سال در یک شهرک مسکونی در شهر شفیلد انگلیس زندگی می کنند، نیز برنده بهترین نمایش موزیکال جدید و بهترین موسیقی متن اصلی شد.

«جودی کامر» نیز جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در نمایش تک-بازیگر «Prima Facie» از آن خود کرد. «کامر» در این نمایش در نقش وکیلی به روی صحنه رفته است که از مردان متهم به تجاوز جنسی دفاع میکند تا آن که خودش نیز قربانی تجاوز می‌شود.

جوایز تئاتر «اولیویه» که به نام «لارنس الیویه» بازیگر بزرگ انگلیسی برگزار می‌شود، مهم‌ترین رویدادهنری در عرصه تئاتر بریتانیا و معادل جوایز تئاتر تونی آمریکا محسوب می‌شود.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۶۸۴۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت