کُپی تابلوی «مونالیزا» هم گران‌قیمت است

کریستیز قصد دارد یکی دیگر از کپی‌های قدیمی نقاشی مشهور «مونالیزا» را که با نام «لبخند ژوکوند» هم شناخته می‌شود، به مزایده بگذارد.

حراجی کریستیز از مزایده یکی از کپی‌های قرن نوزدهمی تابلو مشهور «مونالیزا» که سال‌ها در یکی از قلعه‌های تاریخی تولوز در فرانسه نگهداری شده‌ است، خبر داد.

تابلو نقاشی اصلی «مونالیزا» که توسط لئوناردو داوینچی، نقاش چیره‌دست تاریخ خلق شده است، اکنون در مجموعه موزه لوور فرانسه قرار دارد و از جاذبه‌های مهم این موزه به شمار می‌رود.

کپی‌های مختلفی از این تابلو مشهور خلق شده‌اند و این بار یک کپی که از سال ۱۸۴۵ در قلعه «Isle de Noé» نگهداری شده است، توسط کریستیز در بیست و سوم نوامبر(۲ آذر) به مزایده گذاشته خواهد شد. این نخستین‌باری است که این تابلو نقاشی در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود. ارزش تقریبی این اثر حدود ۶۰ هزار الی ۱۰۰هزار یورو برآورد شده است.

چندی پیش نیز یکی دیگر از کپی‌های مشهور تابلو نقاشی «مونالیزا» در یک حراجی چندین برابر ارزش تخمینی به فروش رسید. این نقاشی کپی که بیشتر به نام ریموند هکینگ، یک فروشنده آثار تاریخی در فرانسه شناخته می‌شود،‌ در یک حراجی به بیش از ۱۰ برابر ارزش تخمین زده‌شده ـ یعنی به قیمت ۳.۴ میلیون دلار  فروخته شد.

 

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۵۵۳۵۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت