نمایش "نشان فداکاری" در افق سیما

برنامه تلویزیونی «نشان فداکاری» در قاب شبکه افق سیما جای گرفت.

همانطور که میدانیم دوران دفاع مقدس به دلیل گستردگی و دربرگیری بسیار زیاد همیشه ناگفته‌های فراوانی دارد و نیازمند آن است که به ابعاد مختلف این برگ مهم در تاریخ انقلاب اسلامی پرداخته شود.

شاید یکی از همین ناگفته‌هایی که کمتر به آن پرداخته شده، نقش گسترده زیرمجموعه‌های مختلف ارتش عزیز باشد که بسیاری از صاحب نظران راه حل این موضوع را توجه بیشتر به مسئله رسانه در بعد پرداخت به رشادت‌ها و شهدای ارتش می‌دانند. 

توجه به همین موضوعات عاملی شده تا شبکه افق سیما، برنامه تلویزیونی نشان فداکاری را در لیست پخش برنامه‌های خود قرار دهد تا به همین واسطه بتواند نقش مثبتی را در این حوزه ایفا کند. این مجموعه هفت قسمتی به صورت گفتگو محور تولید شده و در هر قسمت با یکی از دلاورمردان ارتش کشور عزیزمان ایران به مصاحبه می‌پردازد. 

علیرضا محمدخانی، تهیه‌کننده این برنامه درباره دلایل ساخت گفت: پرداخت به رشادت‌های ارتش در دفاع مقدس بسیار کمتر از نیروهای دیگر است. ارتش یک سری عملیات‌هایی مثل "انتقام" نیروی هوایی دارد که هیچگاه دیده نشده و همین موضوعات باعث شد تا دست به ساخت این برنامه بزنیم.

وی افزود: سعی کردیم تا در هفت قسمت این برنامه به هفت نیروی مختلف ارتش بپردازیم تا بتوانیم به میزان توان خود افتخارات همه زیرمجموعه‌ها را نشان دهیم. شهدای بسیاری هستند که نقش‌های مهمی داشتند ولی دیده نشده‌اند.

محمدخانی در مورد نحوه ساخت خاطرنشان کرد: محور اصلی برنامه بر گفتگو با مهمان اصلی است که آقای جوادی مجریگری آن را بر عهده دارند ولی از آنجایی که گفتگوی صرف باعث خستگی مخاطبین می‌شود، در بین گفتگو آیتم‌هایی همچون معرفی کتاب، نقاشی شهدای ارتش، گفتگوی مردمی و... را جای داده‌ایم. تلاش کردیم تا در بخش‌های مختلف قهرمانان واقعی کشورمان را به مردم نشان دهیم.

علاقمندان می‌توانند پنجشنبه‌ها ساعت ۱۶:۰۰ این برنامه تلویزیونی را از قاب شبکه افق سیما به تماشا بنشینند.

 

کد مطلب: ۳۵۶۳۲۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت