دعوای بازیگر مشهور در توییتر با ایلان ماسک | چه کسی درباره آزادی بیان حق دارد؟

تیک آبی ۸ دلاری توییتر بعضی از سلبریتی‌ها را از این شبکه اجتماعی رانده است.

دعوای بازیگر مشهور در توییتر با ایلان ماسک | چه کسی درباره آزادی بیان حق دارد؟

«مارک رافلو» بازیگر «دنیای سینمایی مارول»  به خاطر تیک آبی ۸ دلاری توییتر با «ایلان ماسک» مالک جدید این شبکه اجتماعی وارد جدال لفظی شد. رافلو وقتی وارد این بحث شد که از «الکساندریا اوکاسیو کورتز» حمایت کرد. سیاستمدار آمریکایی گفته بود که پرداخت هزینه ماهانه برای توییتر به ترویج آزادی بیان کمکی نمی‌کند.

رافلو یکی از سلبریتی‌هایی است که از سیاست ماسک برای دریافت تیک آبی انتقاد کرده است. اوکاسیو کورتز چهارشنبه پیش نوشت: «به میلیاردری می‌خندم که با جدیت سعی می‌کند به مردم بقبولاند که «آزادی بیان» در واقع یک اشتراک ماهانه ۸ دلاری است.»

ماسک در واکنش به این توییت اوکاسیو کورتز می‌نویسد: «نظر شما محترم است، حالا ۸ دلار پرداخت کنید.» اوکاسیو کورتز ادعا می‌کند که ماسک یک روز بعد صفحه او را بلاک کرده است.

رافلو توییت اوکاسیو کورتز را بازنشر می‌کند و می‌نویسد: «ایلان. محض خاطر حفظ اخلاق – توییتر را رها کن، کلیدش را به کسی بسپار که آن را یک شغل واقعی می‌داند، و به مدیریت تسلا و اسپیس‌ایکس ادامه بده.» رافلو اضافه می‌کند: «اعتبار خودت را از بین می‌بری. ظاهر خوبی ندارد.»

ماسک شنبه این هفته بحث را ادامه داد و نوشت: «هرچه اوکاسیو کورتز می‌گوید صحت ندارد.» 

رافلو در واکنش می‌گوید: «شاید این‌طور باشد. به همین دلیل است که فیلترهای رسوخ‌ناپذیر برای نشر اطلاعات غلط و کاربران موثق و تاییدشده یکی از ویژگی‌های محبوب در بین مردم و تبلیغ‌کنندگان بوده است. به چنین حریم‌های امنی احتیاج داریم تا اطمینان حاصل کنیم که اطلاعات صحت دارند، وگرنه این اپلیکیشن و خود شما بی‌اعتبار می‌شوید. و مردم از این شبکه اجتماعی می‌روند.»

ماسک اخیرا حدود ۳۷۰۰ کارمند توییتر را اخراج کرده و مدعی است که اگر چنین اقدامی صورت نمی‌داد کمپانی روزی ۴ میلیون دلار متضرر می‌شد.

«شاندا رایمز» تهیه‌کننده سریال «آناتومی گری» (Grey's Anatomy) یکی از اولین سلبریتی‌هایی بود که از توییتر جدا شد و نوشت: «برای هر برنامه‌ای که ایلان دارد اینجا نمی‌مانم. خدانگهدار.»
منبع: سایت 30 نما
کد مطلب: ۳۶۳۶۵۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت