گمانه‌زنی‌ها درباره مهران مدیری و برنامه جدیدش صحت ندارد

مهران مدیری را می‌توان سوژه این روزهای کانال‌های مجازی دانست که هر چند وقت یک بار سناریویی را درباره او روایت می‌کنند؛ اما معاون ساترا همه این گمانه‌زنی‌ها را اشتباه می‌داند.

گمانه‌زنی‌ها درباره مهران مدیری و برنامه جدیدش صحت ندارد

 بحث‌های جنجالی بر سر مهران مدیری و برنامه‌هایش همچنان تیتر رسانه‌هاست. حدود یک هفته پیش از «اسکار» برنامه جدید مدیری در شبکه نمایش خانگی خبر دادیم که مذاکره‌ها با ساترا در حال انجام است.

بعد از آن خبر یکی از روزنامه‌ها نوشت که مدیری تعهدی برای تولید و پخش «دورهمی» داشته است که مدیران صداوسیما به دلیل آن برنامه که هنوز هم قسمت‌هایی از آن روی آنتن نرفته است اجازه تولید «اسکار» را نمی‌دهند.

این روزها موضوع برنامه جدید مهران مدیری برای نمایش از شبکه نمایش خانگی دوباره به فرصتی برای تولید شایعه تبدیل شده است. در حالی‌که معاون سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا)، پیشتر اعلام کرده بود که صدور مجوز این برنامه در شورای صدور مجوز ساترا در حال بررسی است و همزمان مراحل استعلام عوامل برنامه نیز در حال طی روند قانونی است.

اما با این اوصاف، روز گذشته یکی از سایت‌های خبری به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد که ساترا با صدور مجوز برنامه اسکار مخالفت کرده است و نمایندگان وزارت ارشاد هم به نشانه اعتراض به این تصمیم در جلسات شورای صدور مجوز ساترا شرکت نمی‌کنند.

 محمدحسین نیرومند، مشاور هنری و سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای انتشار ساترا اعلام کرد که این شایعات به هیچ وجه صحت ندارد و ایشان در جلساتی که روز‌های چهارشنبه در ساترا برگزار می‌شود به صورت منظم شرکت می‌کند.

محمدصادق افراسیابی معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا نیز تأکید کرد: همان طور که مشاور هنری و سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کردند، جلسات شورای صدور مجوز تولید و انتشار ساترا طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی به صورت منظم تشکیل می‌شود و در خصوص برنامه «اسکار» این شورا هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است.

وی افزود: از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری انتظار داریم قبل از اعلام هرگونه خبری از منابع ناشناس در خصوص سریال‌ها و برنامه‌های نمایش‌خانگی از روابط عمومی ساترا استعلام کنند و اجازه دهند اخبار از کانال‌های رسمی در اختیار ایشان قرار گیرد.

افراسیابی با اشاره به پخش فصل دوم «پدر گواردیولا» با مجوز ساترا از تماشاخونه تأکید کرد: پخش این سریال با نقش‌آفرینی مهران مدیری نشان داد که برخی از گمانه‌زنی‌ها در خصوص مهران مدیری صحت ندارد و باز هم تأکید می‌کنم که فعالان عرصه رسانه اجازه دهند فرآیند‌های بررسی صدور مجوز در شورای صدور مجوز ساترا و فرآیندهای استعلام از طریق مراجع قانونی دنبال شود و بعد از اینکه جمع‌بندی نهایی حاصل شد حتماً روابط عمومی ساترا آخرین وضعیت صدور مجوز هر یک از سریال‌ها و برنامه‌های نمایش خانگی را اعلام خواهد کرد.

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در پایان خاطرنشان کرد: از هفته گذشته بخش اخبار رادیو و تلویزیون شبکه خبر تمام سریال‌ها و برنامه‌های نمایش خانگی دارای مجوز از ساترا را معرفی می‌کند و هیچ محدودیتی در معرفی سریال‌ها و برنامه‌های نمایش خانگی دارای مجوز از ساترا ندارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: ۳۷۱۳۹۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت