تغییر نام شبکه «پنج» تلویزیون به «تهران»

معاون سیما گفت: شبکه پنج تلویزیون با نام‌های مختلفی فعالیت کرده است و تصمیم برآن شد که این شبکه ازاین‌پس با نام شبکه «تهران» فعالیت کند.

تغییر نام شبکه «پنج» تلویزیون به «تهران»

آیین تکریم و معارفه مدیر شبکه تهران با حضور شهردار تهران، معاون سیمای رسانه ملی و رئیس شورای شهرتهران برگزار شد.

 محسن برمهانی، معاون سیمای رسانه ملی در این مراسم به افت‌وخیز‌های فراوان این شبکه که در سنوات گذشته با نام‌هایی، چون اقتصاد، تهران و پنج سیما فعالیت کرده است گفت: تغییر هویتی شبکه در دوره‌های مختلف موجب بلاتکلیفی شده و مخاطب نمی‌دانست با چه شبکه‌ای مواجه است و کار با سختی‌هایی روبه‌رو بود.

وی افزود: درنهایت تصمیم برآن شد که این شبکه ازاین‌پس با نام شبکه «تهران» و با مختصات شهر تهران و استان تهران فعالیت کند.

معاون سیمای رسانه ملی به مشارکت مطلوب شبکه‌های استانی با استانداری، شهرداری و سایر دستگاه‌های استانی اشاره کرد و گفت: شایسته است این شبکه که ازاین‌پس بانام شبکه تهران فعالیت خواهد کرد نیز مشارکت بهتری را از سوی متولیان شهری شاهد باشد.

وی همچنین ضمن قدردانی از زحمات سعید اشناب، مدیر سابق این شبکه، برای محمدباقر اعلمی، مدیر جدید شبکه تهران آرزوی توفیق کرد و او را فردی مؤمن، متعهد و مسلط به ارتباطات استانی معرفی کرد که به‌واسطه خدمتش در معاونت امور استان‌ها، با مقتضیات و مناسبات اداره شبکه استانی آشناست.

 

نقش ممتاز رسانه در ترغیب مردم به مشارکت در امور شهر

در ادامه علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز با اشاره به اهمیت موضوع تهران و شبکه تهران گفت: مهندس اشناب خدماتی شایانی ارائه و افتخاراتی در طول خدمتش در شبکه تهران خلق کرد. آقای اعلمی هم باافتخار این مسیر را دنبال خواهد کرد و برای هر دو آرزوی توفیق دارم.
وی ادامه داد: تهران به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب خودش یک کشور است و آثارش علاوه بر نقاط مختلف کشور، فرای مرز‌های جغرافیایی نیز رخ‌نمایی می‌کند.

شهردار تهران، تهران را قلب سیاسی نظام اسلامی‌با قدمت ۲۳۷ ساله پایتختی ایران دانست و ضمن تأکید بر ضرورت تبدیل آن به الگویی برای نیل به اهداف تمدنی اسلام که نمایانگر معنویت، عدالت، آزادی، استقلال، پیشرفت و پرچم‌داری علم و دانش باشد گفت: در این صورت است که نمی‌توانند ما را به‌دروغ متهم به ناکارآمدی کنند؛ لذا کار سختی بر عهده همه ماست که بتوانیم ظرفیت تحقق شعار‌های انقلاب را در تهران و براساس مظروفی درست و با عقلانیت بالا پیاده کنیم.

زاکانی تصریح کرد: تحقق این مهم جز برمدار و اندیشه مبارک انقلاب، تبعیت از رهبری و مشارکت مردم میسر نخواهد شد. مردم باید میدان‌دار امر باشند و خودشان را متولی تغییر و تحول بدانند. ما معتقدیم تحول را جز در متن جامعه و همراهی مردم نمی‌توان رقم زد و حتماً عناصر فعال در شهر در همه ابعاد مسئولیت‌های بزرگی دارند.

وی در ادامه مروری بر جزئیات اجرای طرحی تحت عنوان «من شهردارم» و جلب مشارکت‌های مردمی در این زمینه داشت و اظهار کرد: جنس مدیریت مشارکتی یک الگو و مسیر است و مردم اگر مجاب نشوند با ما مشارکت نخواهند کرد. در این میان نقش رسانه بسیار ممتاز است به‌نحوی‌که بتواند رضایت مردم را جلب و کامشان را شیرین کند تا امکان همراهی آن‌ها در گام‌های اول و سپس میدان‌داری کار فراهم شود.

شهردار تهران افزود: رسانه در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر بگردد و آنچه نیاز شهروندان است؛ اما به‌غفلت مورد بی‌توجهی قرارگرفته است را برجسته کند و در کنار بیان هنرمندانه خدمات، ذکر نیاز‌ها و مجموعه تلاش‌ها، فرهنگ سازی کرده و مردم را تشویق به مشارکت کند.

زاکانی در خاتمه سخنانش گفت: امیدوارم دست‌به‌دست همدیگر داده و اسباب امیدواری و رضایت مردم را فراهم کنیم و ازآنچه باعث ناامیدی است اجتناب کنیم. به مدیر جدید شبکه تهران خوشامد می‌گویم و امید است گام‌های بلندی در مسیر خدمتگزاری بی‌منت و حرکت در مسیر تحول و پیشرفت جامعه با کمک همدیگر برداریم.

تلاش برای اطلاع‌رسانی به‌موقع و نمایش هوشمندانه دستاورد‌ها

سعید اشناب، مدیر سابق شبکه تهران که سخنران بعدی این مراسم بود ضمن قدردانی از معاون سیما و انتخاب آقای اعلمی‌برای شبکه تهران، به رویکرد مدیریتی این شبکه طی چهار سال و اندی گذشته اشاره کرد و گفت: سؤال ابتدایی ما برای تعریف مأموریت و راهبرد شبکه پنج در ابتدای کار این بود که ما چه تفاوتی با شبکه‌های یک، دو و سه داریم و با اطمینان به این پاسخ رسیدیم که تهرانی هستیم و این وجه تمایز ما با دیگر شبکه‌هاست.

وی افزود: تقریباً با این شعار که هیچ کاری در حیطه مسئولیت و توان ما در تهران نباید روی زمین بماند، چند سیاست مهم را در دستور کار قرار دادیم؛ نخست اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به مردم در مواردی، چون وقوع سیل، زلزله و کرونا بود. دوم آنکه واسطه‌ای بین مردم و مسئولان شهری باشیم و باور داشتیم که حتماً بعد از رفع مشکل از مسئول مربوطه تقدیر کرده و نتیجه را به مردم اعلام و احساس امید را منتقل کنیم.

اشناب با اشاره به تلاش برای اطلاع‌رسانی به‌موقع و نمایش هوشمندانه دستاورد‌ها گفت: از همکاران خوبم در شبکه که مؤمن بودند و به مبانی انقلاب اعتقاد داشتند و این خصیصه مهم منجر به بروز خلاقیت در برنامه‌ها می‌شد قدردانی می‌کنم و بابت کاستی‌ها حلالیت می‌طلبم.

توجه ویژه به شهرستان‌های استان تهران در شبکه تهران

در ادامه این آیین، محمدباقر اعلمی، مدیر جدید شبکه تهران گفت: ابتدا لازم می‌دانم از حسن اعتماد رئیس و معاون سیمای رسانه ملی قدردانی کنم. در دوره تحولی قرار داریم و بازیابی هویتی این شبکه امری ضروری بود که اکنون محقق شد.

وی افزود: همکاران در گذشته زحمات فراوانی متقبل شدند، اما تغییر چندباره هویتی شبکه بر اقداماتش سایه افکنده بود و حالا که عنوان شبکه به نام «تهران» برگشته ظرفیت بزرگی برای ما ایجاد می‌کند که بتوانیم با همکاری مدیران استانی و شهری اقدامات درخوری انجام دهیم.

مدیر شبکه تهران معرفی رویش‌های جدید انقلاب، کمک به ترمیم آسیب‌های اجتماعی و سایر معضلات شهری و معرفی پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها را از سیاست‌ها و برنامه‌های مهم این شبکه دانست و عنوان کرد: در دوره جدید معرفی پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها قطعاً جایگاه خاصی خواهد داشت. شاید در ادوار مختلف در تبیین وقایع مهم تاریخ معاصر پایتخت کم‌کاری کرده‌ایم که باید آن را جبران کنیم.

اعلمی از توجه ویژه به معرفی خدمات شهری نیز خبر داد و گفت که هدف‌گذاری جدید ما حضور پررنگ شهرستان‌های استان تهران در شبکه تهران است و آن‌ها باکس ثابتی خواهند داشت. همچنین اچ‌دی‌سازی شبکه موضوعی بااولویت است و امید است همه ظرفیت‌های شهری نیز پای کار بیایند تا بتوانیم این دستاورد مهم را محقق کرده و در دهه فجر رونمایی کنیم؛ بنابراین گزارش، در این آیین علاوه بر حضور همکاران و مدیران معاونت سیما و شبکه‌های مختلف، سید عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی و محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران و محمدامین توکلی‌زاده معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران نیز حضور داشتند.

 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب: ۳۷۱۵۷۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت