یک سریال پرحاشیه آماده پخش شد

سریال «سنجرخان» به نویسندگی ضیاءالدین دری و کارگردانی محمدحسین لطیفی آماده پخش شد.

یک سریال پرحاشیه آماده پخش شد

سریال «سنجرخان وزیری» با نویسندگی زنده‌یاد ضیاءالدین دری، کارگردانی محمدحسین لطیفی، تهیه‌کنندگی حسین جلالی و با حضور بازیگران ملی و بومی‌ کردستان، در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید و آماده پخش شده‌ است.

مدیرکل صداوسیمای کردستان با اعلام خبر پخش این سریال یادآور شده است:  شروع پخش سریال «سنجرخان» زمینه‌ساز کارهای بزرگ‌تری برای معرفی فرهنگ قوم بزرگ کرد و مردم کردستان می‌شود و می‌تواند در شناساندن قهرمانان کُرد به ایرانیان و جهانیان کمک شایانی کند. ایده و طرح اولیه این سریال در سال ۱۳۹۲ به وجود آمد و پس از کش و قوس‌های فراوان، آیین پیش‌تولید آن در سال ۱۳۹۹ شروع شد و در مجموع تولید آن نزدیک به یک دهه طول کشید.

به گفته او، همچنین فیلم مربوط به «مستوره اردلان» که اولین زن تاریخ‌نگار ایران و جهان و شاعر نامدار کُرد است و فیلمنامه آن توسط شعله شریعتی نگارش شده، در حال پیش‌تولید است.

سریال تاریخی «سنجرخان» درباره یکی از قهرمانان کرد است که پیش‌تر ضیاء‌الدین دری کارگردان و نویسنده سریال‌های «کلاه پهلوی» و «کیف انگلیسی»، متن آن رادر ۲۶ قسمت نوشته بود. پس از درگذشت این کارگردان، تهیه‌کننده سریال را به کارگردان دیگری واگذار کرد و این سریال به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی سعید جلالی تولید شد؛ سریالی تاریخی که در معاونت امور استان‌ها تولید شده و چند باری هم به دلیل مشکلات تامین هزینه در تولیدش وقفه‌ای صورت گرفت.

نقش اصلی این سریال را فرشید گویلی که یک بازیگر محلی کُردزبان است ایفا می‌کند. محمود پاک‌نیت، احمد نجفی، جلیل فرجاد و پیام دهکردی از دیگر بازیگران این سریال تاریخی هستند.

پیام دهکردی بازیگر این سریال از هنرمندانی است که پیشتر با شغل جدید نانوایی پرحاشیه شده بود.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۷۲۳۴۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت