حضور سلبریتی‌‌های محبوب با برنامه‌‌های جذاب در پلتفرم‌‌ها؛

روزگار خوش نمایش‌خانگی

اگر تا همین ۵ سال گذشته کسی می‌گفت روزی احسان علیخانی، مهران مدیری و رامبد جوان بدون هیچ دلیل منطقی‌ای دیگر راهی برای حضور در تلویزیون ندارند، شاید کسی باور نمی‌کرد، اما حالا به‌خاطر سیاست‌های اشتباه تلویزیون که آنتن را از افراد باتجربه و کاردان خالی کرده است، دیگر چهره‌های مطرح و محبوب تلویزیونی راهی برای حضور در خانه خود ندارند، اما بااین‌حال با گسترش نمایش‌خانگی و فعالیت‌های گسترده پلتفرم‌ها شاهد حضور این چهره‌های محبوب در قاب تلویزیون هستیم که البته مدیوم و شیوه پخش آن متفاوت است.

روزگار خوش نمایش‌خانگی

احسان علیخانی که با تهیه‌کنندگی و کارگردانی فصل اول مسابقه «جوکر» ثابت کرد در هر مدیوم و رسانه‌ای که باشد، می‌تواند موفقیت‌های قبلی خود را ادامه دهد؛ حالا در تدارک ساخت فصل دوم این مسابقه مهیج و جذاب است و نکته جالب اینکه قرار است خودش اجرای این مسابقه را به‌عهده بگیرد و خبری از سیامک انصاری در این فصل نیست.

مهران مدیری که در سال‌های اخیر با ساخت «تاک شو» و مسابقه «دورهمی» در تلویزیون توانسته بود باز هم به دوران اوج خود در ساخت برنامه‌های ترکیبی بازگردد، پس از اختلاف‌هایی که با مدیران صداوسیما پیدا کرد، حالا در نمایش‌خانگی با مسابقه «اسکار» توانسته با همان قلق‌گیری همیشگی در مخاطب‌شناسی و جذب مخاطب، برنامه‌سازی کند و لحظات شادی را برای مردم فراهم کند.
 
شخصیت محبوبی، چون داریوش فرضیایی یا همان عموپورنگ که بیش از دودهه در تلویزیون برای مخاطبان کودک و نوجوان خاطره‌سازی کرده بود، حالا با بدسلیقگی مدیران تلویزیون چند وقتی است که از مخاطبان اصلی خود ـ که کودکان ایران زمین بودند ـ دور افتاده است. حالا شنیده‌ها حاکی است که عموپورنگ هم به‌زودی با یک برنامه ترکیبی مهمان خانه‌های مردم می‌شود تا خاطرات خوش گذشته برای بچه‌ها را زنده کند.

رامبد جوان هم که با «خندوانه»، نزدیک به یک‌دهه در تلویزیون حضور مستمر داشت پس‌ازآنکه با سریال «مردم معمولی»، اولین تجربه سریال‌سازی در نمایش‌خانگی را پشت سر گذاشت، حالا خبر می‌رسد که قرار است باز هم در نمایش‌خانگی، سریال کمدی بسازد و این‌بار تجربه‌های قبلی در ساخت مردم معمولی و احتمالاً کم‌وکاستی‌های گذشته می‌تواند به تجربه‌اش اضافه کند. ظاهراً پلتفرم فیلیمو، برنامه متفاوتی برای استفاده از سرمایه‌های سینمایی-تلویزیونی کشور دارد که در هر مدیومی، مخاطب را با خود همراه می‌کند؛ محمد بحرانی، سروش صحت، امیرمهدی ژوله و... بسیاری از چهره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی کشور، به‌زودی در نمایش‌خانگی و تدارک نوروزی برای مردم ظاهر خواهند شد.

ظرفیت‌های نمایش‌خانگی آنقدر بالاست و بازار عرضه‌وتقاضا آنقدر گسترده و منصفانه است که می‌توان تمام هنرمندان را با هر سلیقه و شاخصه‌ای، جذب کرد و حالا این ظرفیت در اختیار چهره‌هایی است که عمری برای مردم زحمت کشیدند و فرصت دوباره دیدن آن‌ها، می‌تواند دل هر بیننده‌ای را ببرد.

منبع: هم میهن
کد مطلب: ۳۷۳۰۸۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت