رامین پرچمی در مراسم یادبود حمید لبخنده/ عکس

رامین پرچمی، از جمله هنرمندانی بود که عصر دیروز، در مراسم ختم حمید لبخنده، حضور یافته بود.

مراسم ختم حمید لبخنده، کارگردان پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما، عصر دیروز (سه‌شنبه ۲۱ دی‌) با حضور جمعی از هنرمندان، در مسجد جامع شهرک غرب تهران برگزار شد.

رامین پرچمی، بازیگری که با سریال «در پناه تو» به کارگردانی حمید لبخنده، در دهه ۷۰ خورشیدی به شهرت رسید، از حاضران در این مراسم بود.

در این مجلس ختم، هنرمندانی همچون ستاره اسکندری، قطب‌الدین صادقی،  حسن فتحی، محمدعلی سجادی، اسماعیل عفیفه، حمیدرضا پگاه، رامین پرچمی، محمودرضا رحیمی، کاوه سمندریان، شهروز ابراهیمی، فرهاد شریفی، سعید داخ و اتابک نادری، در کنار خانواده حمید لبخنده حضور یافتند.

حمید لبخنده، شنبه ۱۸ دی‌، بر اثر عوارض پس از عمل جراحی،در سن ۷۰ سالگی درگذشت.

او متولد سال ۱۳۳۰ بود که در ۱۵ سالگی به اولین کلاس تئاتر نزد حسینعلی طباطبایی در اداره فرهنگ و هنر اهواز رفت او آن‌طور که خودش تعریف کرده در آن کلاس با رضا فیاضی، فرید و علی سجادی حسینی و رضا خندان همراه بوده و بعدها در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شده است. این کارگردان از شاگردان هنرمندان مطرحی همچون حمید سمندریان، شمیم بهار، بهرام بیضایی، پرویز پرورش، پرویز ممنون، علی رفیعی، محمد کوثر و نیز منیژه محامدی و گلی ترقی بوده است.

لبخنده که در برخی نمایش‌های گروه تئاتر «پیاده» به سرپرستی داریوش فرهنگ و مهدی هاشمی بازی کرده بود، برای نخستین بار همراه با زنده‌یاد سمندریان در نمایشنامه «مرده‌های بی‌کفن و دفن» نوشته سارتر کار کرد. در آن مقطع، نمایشنامه «عادل‌ها» به نویسندگی کامو و با ترجمه محمدعلی سپانلو را هم در تالار مولوی کارگردانی می‌کرد و بعد از این تجربه، رابطه دوستانه بیشتری با زنده یاد سمندریان و هما روستا پیدا کرد.

حمید لبخنده با ساخت سریال «در پناه تو» در دهه هفتاد در میان عموم مخاطبان به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شد و بعد از آن سریال‌های دیگری هم همچون «در قلب من» را کارگردانی کرد. او در سینما، فیلم «آبی» را ساخت اما در سال‌های گذشته بیشتر مشغول مدیریت آکادمی سمندریان بود و سال‌ها مدیریت آموزشگاه زنده یاد حمید سمندریان را بر عهده داشت.

نمایش «سوءتفاهم» و سریال‌های «مهر و ماه» و «با من بمان» از دیگر آثار حمید لبخنده هستند.

رامین پرچمی در مراسم ختم حمید لبخنده/ عکس

رامین پرچمی در مراسم ختم حمید لبخنده/ عکس

 

کد مطلب: ۳۵۶۷۱۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت