نوشین معراجی کیست؟

نوشین معراجی از کارگردان های کشورمان است که سالهاست در عرصه نویسندگی و فیلمسازی فعالیت کرده است.

نوشین معراجی متولد ۱۲ اسفند ۱۳۵۹ در شهرستان تنکابن بوده و تا به حال فیلم‌هایی همچون نمور و پسر و برادر را به نویسندگی و کارگردانی نموده است.

سوابق نوشین معراجی

نوشین معراجی کارش را با نویسندگی آغاز کرد و سپس با گذراندن دوره های فیلمسازی در انجمن سینمای جوانان ایران به صورت حرفه‌ای در عرصه فیلم سازی فعالیت می کند.

در سال ۱۳۸۴ با تولید فیلم‌های کوتاه موفق شد نامش دیده شود و در  جشنواره‌های مختلف بین المللی و داخلی جوایز متعددی را به دست آورد و در سال ۱۳۹۸ اولین فیلم سینمایی خود را به نام پسر تولید کرد و اولین تجربه حرفه‌ای در عرصه کارگردانی فیلم بلند بود سپس با فیلم سینمایی برادر گام دیگر را برداشت فیلم سینمایی نمود که دیگر از کارهای او بوده که در سال ۱۴۰۰ اکران شد و مورد استقبال قرار گرفت.

نوشین معراجی

او می‌گوید که من سالهای زیادیست در فیلمنامه‌نویسی فعالیت دارم و سعی می کنم فیلم های کوتاه را هم بسازم دوست ندارم که به جزئیات و زیاده گویی بپردازم و برای همین علاقه زیادی به ساخت فیلم‌های کوتاه دارم تا خیلی سریع پیام فیلمنامه را به مخاطب منتقل کنم.

حضور در جنجالی در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰

نوشین معراجی با ساخت فیلم نمور در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰ حضور پیدا کرد.

این فیلم به کارگردانی داوود بیدل و نویسندگی نوشین معراجی داستان روابط پیچیده انسانی در یک خانواده را روایت کرده است و بازیگرانی همچون محمدرضا علیمردانی، باربدبابایی، سمیرا حسن پور، نسیم ادبی، محمدرضا عباسی و بهاره کیان افشار در این فیلم حضور دارند.

صحبت های جنجالی در جشنواره

نوشین معراجی نویسنده فیلم نمور درباره ساخت این فیلم عنوان کرد: طول می کشد تا فیلم ما درک شود و ادامه می‌دهد: من معتقدم که اگر دو نفری یکدیگر را دوست داشته باشند و عشق بین آنها واقعی باشد بدون صیغه هم حلال هستند. (اینجا ببینید)  صحبتهای نوشین معراجی واکنش های خبرگزاری حوزه را در پی داشت و این خبرگزاری اظهارات خانم معراجی را خطرناک و گمراهانه دانست.

نوشین معراجی

خبرگزاری حوزه برای صحبت های نوشین معراجی ابراز تاسف کرد و گفت این خانم را نباید به خودت اجازه بدهید در مورد مسائل شرعی و فتوا دهد.

بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی صحبت های اخیر نوشین معراجی را به نوعی حمایت از ازدواج سفید قلمداد کرده و این مواضع را در تناقض کامل با ارزش های ایرانی اسلامی توصیف کردند.
جنجال آنقدر بالا گرفته که نوشین معراجی تاکنون چند بار عذرخواهی کرده است.

منبع: مدرسه آنلاین
کد مطلب: ۳۵۷۵۶۱
لینک کوتاه کپی شد
  • هیچ ارسالی در

    ایشان حتما از یاران و دوستداران طرز فکری خانم مولاوردی هستن ، اگر شبکه افق و برنامه جهان آرا را می دیدید با افکار خانم مولاوردی و دوستانشان و تلاشهایشان برای حفظ بنیان خانواده آشنا میشوید

دیدگاه

تازه ها

یادداشت