یک هنرپیشه ایرانی در جمع بازیگران «اوپنهایمر»

دیوید دستمالچیان به تیم بازیگران فیلم «اوپنهایمر» به کارگردانی کریستوفر نولان پیوست.

با گذشت پانزده سال از درخشش در فیلم شوالیه تاریکی، دستمالچیان یک بار دیگر با کریستوفر نولان همکاری می‌کند.

این هنرپیشه ایرانی‌تبار هالیوود جدیدترین چهره‌ای است که به تیم بازیگران فیلم جدید نولان به نام اوپنهایمر درباره جی. رابرت اوپنهایمر، پدر بمب اتمی، می‌پیوندد.  

همکاری دوباره با نولان اتفاقی میمون برای دستمالچیان است که بزرگترین سال حرفه بازیگری خود را پشت سر می گذارد. وی در این مدت در فیلم جوخه خودکشی نقش پولکا دات من را بازی کرد و در فیلم معروف تل ماسه نقش پیتر دی وریس را.

دستمالچیان سال ۲۰۰۷ در شیکاگو به عنوان بازاریاب تلفنی و بازیگر تئاتر کار می‌کرد که آگهی تست بازیگری برای فیلم شوالیه تاریکی را دید. وی برای بازی در نقش یکی از مردانی که در صحنه سرقت از بانک بازی می‌کنند، تست داد اما موفق به گرفتن آن نقش نشد. 

این بازیگر چند ماه بعد یک تماس تلفنی غافلگیرکننده دریافت کرد مبنی بر آن که بازی در نقش سرسپرده جوکر به او واگذار شده است. این نقش به دستمالچیان شانس آن را داد تا در چند صحنه به یاد ماندنی که در شیکاگو و لندن فیلمبرداری شدند، مقابل هیث لجر، کریستین بیل و آرون اکهارت بازی کند. 

دستمالچیان در فیلم اوپنهایمر با بازیگرانی چون امیلی بلانت، مت دیمون، رابرت داونی جونیور، فلورانس پیو، بنی سفدی، جاش هارتنت و رامی مالک همبازی خواهد شد اما هنوز مشخص نیست چه نقشی به او واگذار شده است.

فیلم اوپنهایمر براساس رمان برنده جایزه پولیتزر پرومتئوس آمریکایی: پیروزی و تراژدی جی. رابرت اوپنهایمر نوشته کای برد و مارتین جی. شروین ساخته می‌شود و فیلمبرداری آن از این هفته آغاز خواهد شد. رابرت اوپنهایمر با وجود آن که نقشی کلیدی در ساخت سلاح‌های اتمی داشت بعدها درباره قدرت مرگبار این سلاح‌ها احساس بدی پیدا کرد و ضمن لابی برای مهار بین المللی قدرت اتمی با ساخت سلاح مرگبارتر بمب هیدروژنی نیز مخالفت کرد.  

فیلم جدید نولان در تاریخ (۳۰ تیر ۱۴۰۲) در سینماهای آمریکای شمالی اکران خواهد شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۵۷۷۷۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت