اوکراین خواستار تحریم سینمای روسیه شد!

آکادمی فیلم اوکراین خواستار تحریم سینمای روسیه پس از جنگ شد.

آکادمی فیلم اوکراین، گروه ملی که نماینده حرفه‌ای‌های سینمای کشور است، پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین در اوایل این هفته، خواستار تحریم بین‌المللی سینمای روسیه و صنعت فیلم روسیه شده است.

آکادمی در طوماری آنلاین از تولیدکنندگان خواست تا مجوز فیلم‌ها و سریال‌های خود را برای روسیه متوقف کنند، جشنواره‌های بین‌المللی فیلم‌های روسی را از خط تولید خود منع کنند و تولیدکنندگان بین‌المللی هرگونه معامله تجاری با شرکت‌های روسی را خاتمه دهند.

این طومار از تولیدکنندگان می‌خواهد که تجارت با روسیه را متوقف کنند، از شرکت‌ها برای عدم مجوز فیلم‌هایشان برای روسیه و جشنواره‌های بین‌المللی فیلم‌های روسی را تحریم کنند.

به طور خاص، آکادمی اوکراین از تهیه کنندگان و دارندگان مجوز، که شامل استودیوهای هالیوود می‌شود، می‌خواهد که «هرگونه تجارت با نهادهای تجاری فدراسیون روسیه را خاتمه دهند و حقوق مالکیت معنوی هیچ فیلمی را به قلمرو فدراسیون روسیه منتقل نکنند.»

در این نامه همچنین از شورای اروپا خواسته شده تا روسیه را از سازمان سرمایه‌گذاری فیلم پاناروپایی Eurimages، کنوانسیون اروپایی در زمینه تولید مشترک سینما و فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های تهیه‌کنندگان فیلم اخراج کند تا جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو را از اعتبار ساقط کند.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۷۷۷۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت