دبیر جشنواره کن: تاکنون دو هزار فیلم به دستمان رسیده است

دبیر جشنواره بین المللی کن تعداد فیلم های ارسالی به جشنواره را تا به امروز دو هزار عنوان فیلم بلند خواند.

تیری فرمو  دبیر  جشنواره بین المللی فیلم کن  در یک مصاحبه مفصل با ورایتی از برنامه های این دوره جشنواره گفت.

فرمو در بخشی از این مصاحبه در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است دوره فعلی جشنواره نیز مانند دوره گذشته با تعداد زیاد فیلم های ارسالی به فستیوال همراه باشد، عنوان کرد: در اوایل ماه مارچ فکر می‌کردیم به دلیل  همه‌گیری کرونا  فیلم‌های کمتری خواهیم داشت و البته ناگهان همه چیز شتاب گرفت.

دبیر فستیوال ادامه داد: ما فکر می کنیم از تاریخ امروز، تعداد معمول فیلم های ارسالی فراتر هم خواهد رفت. بدون شک تا الان بیش از دو هزار فیلم بلند دریافت کرده ایم و از آنجایی که فناوری دیجیتال به فیلمسازان اجازه می دهد تا آخرین لحظه روی فیلم خود کار کنند، بسیاری از فیلم ها به تازگی به مرحله پایانی ساخت رسیده اند.

فرمو تاکید کرد: تا آنجا که به بحث رقابت مربوط می شود ممکن است همچنان فهرست فیلم های بخش مسابقه ۲۰ تایی باشد با این حال فعلا نمی توانم بیشتر از این توضیح اضافه کنم.

مدیر  انستیتو لومیر  درباره بخش محیط زیستی مربوط به آب و هوا که سال پیش شکل گرفت، گفت: در سال ۲۰۲۱ می خواستیم با اختصاص یک بخش کوچک به سوالات محیط زیستی و بحث درباره این موضوع در دنیای معاصر بپردازیم. امسال اما بخش اختصاصی در این مورد وجود نخواهد داشت.

تیری فرمو درباره این موضوع که آیا فستیوال حاضر است فیلمسازان روسی را به رقابت دعوت کند، چنین شرح داد: ما بیانیه‌ای صادر کرده ‌ایم که به وضوح حمایت خود را از اوکراین و مردم آن اعلام کرده و گفته ایم از هرگونه حضور رسمی روسیه که ممکن است تا حدی با جنایات این کشور در اوکراین مرتبط باشد، استقبال نمی کنیم. با این حال در حال حاضر، هنوز هیچ فیلم روسی را ندیده‌ایم که احتمالا در انتخاب رسمی حضور داشته باشد.

منبع: خبرگزاری صبا
کد مطلب: ۳۵۸۷۷۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت