امبر هرد جزئیات اولین آزار جسمی جانی دپ را شرح داد

امبر هرد چهارشنبه این هفته (۴ مه) برای اولین بار در دادگاه ویرجینیا در جایگاه شهود قرار گفت و جزئیات آزارهای جسمی همسر سابقش جانی دپ در سال ۲۰۱۳ را شرح داد.

جانی دپ به اتهام نشر اکاذیب از همسر سابقش «امبر هرد» شکایتی ثبت کرده و خواستار پرداخت غرامتی ۵۰ میلیون دلاری شده است. نمایندگان دپ مدعی‌اند که بازیگر «آکوامن» (Aquaman) با انتشار مقاله‌ای در «واشینگتن پست» در سال ۲۰۱۸ باعث اخراج دپ از چندگانه «دزدان دریایی کارائیب» (Pirates of Caribbean) شده است. هرد بی‌آنکه نامی از دپ ببرد خود را قربانی خشونت خانگی نامیده بود.

هرد و نمایندگانش از جمله «دکتر دان هیوز» روان‌شناس جنایی در مقابل این اتهامات ادعا کردند که دپ مرتکب آزارهای جسمی، جنسی، عاطفی و کلامی شده است. این بازیگر در ساعات پایانی جلسه روز چهارشنبه بر مصرف کوکایین دپ و خشمگین و غیرتی شدن او که گاهی بی‌دلیل بوده تأکید کرد و گفت: «به سرسخت بودن خودم افتخار می‌کنم.»

هرد در این جلسه به شرح مفصل حوادثی می‌پردازد که مارس سال ۲۰۱۳ میان او و دپ اتفاق افتاده است. در یکی از درگیری‌ها، هرد تصویری از کبودی روی بازوی خود می‌گیرد و می‌گوید دپ که همیشه حلقه و انگشتر به دست دارد، او را روی زمین خوابانده و به صورت او چند ضربه زده است: «دندانم وارد لبم شد و کمی خون روی دیوار ریخت.»

ژوئیه سال ۲۰۱۳، هرد به همراه فرزندان نوجوان دپ به یک قایق تفریحی می‌روند. هرد که در دادگاه به خود می‌لرزد توضیح می‌دهد که در آن‌جا دپ وقتی مست بوده به این علت که تصور می‌کرده در مورد اعتیادش به فرزندانش حرفی زده به او حمله کرده و گفته است که «می‌تواند من لعنتی را بکشد، من مایه سرافکندگی‌ام.» پس از آنکه دپ هرد را متهم می‌کند که باعث شده جلوی فرزندانش تحقیر شود، هرد خیلی زود قایق را به همراه لیلی-رز دختر دپ ترک می‌کند. دپ در دادگاه سری تکان می‌دهد و می‌گوید: «عجب.»

هرد می‌گوید همسر سابقش چندین بار از هوش رفته و با مصرف مشروبات الکلی به کلی به «موجود وحشتناک» دیگری تبدیل می‌شده است: «این مرد کنترل مدفوعش را از دست می‌داد و من تمیزش می‌کردم. روی استفراغ خودش از هوش می‌رفت... هیچ‌کس به او چیزی نمی‌گفت. هیچ‌کس با او روراست نبود.»

هرد در بخش ابتدایی اظهاراتش گفته بود که دپ اولین بار زمستان سال ۲۰۱۱ به او آزار جسمی رسانده است: «هرگز فراموش نمی‌کنم، زندگی‌ام را تغییر داد.»

هرد با چشم اشکبار ادامه می‌دهد که وقتی در مورد خالکوبی رنگ‌پریده «واینو» (Wino) دپ سؤال پرسیده با حمله دپ روبرو شده است. در این دادگاه فاش شد که دپ خالکوبی «واینونا تا ابد» (Winona forever) را به «واینو» تغییر داده است. این خالکوبی ارجاعی است به رابطه دپ با «راینونا رایدر».

هرد می‌گوید: «گفت نوشته شده «واینو». خندیدم، فکر کردم که شوخی می‌کند اما او به صورت من سیلی زد. خندیدم، چون نمی‌دانستم باید چه کنم. فکر کردم که حتماً شوخی می‌کند. گفت: «فکر می‌کنی خنده‌دار است، هرزه؟» به عنوان یک زن، هیچ‌وقت به این شکل من را نزده بودند. او بی‌دلیل به من سیلی زد، این‌گونه به نظر می‌رسید و من متوجه نمی‌شدم. فقط به او خیره نگاه می‌کردم، واکنشی یا حرکتی یا وحشتی یا دفاعی از خود نمی‌کردم، فقط به او خیره شده بودم، او یک بار دیگر محکم به من سیلی زد.»

هرد ادامه می‌دهد که فقط به «فرش کثیفی» که رویش نشسته بوده نگاه می‌کرد و آن سیلی‌ها با درد جسمانی همراه نبوده است: «نمی‌دانستم چه بگویم، نمی‌دانستم چگونه واکنش نشان دهم.»

هرد می‌گوید وقتی سرانجام از جا بلند می‌شود تا آن‌جا را ترک کند، دپ به گریه می‌افتد: «هیچ‌وقت ندیده بودم که یک مرد بالغ گریه کند. او گفت:‌ «ببخش عزیزم، دیگر این کار را نمی کنم، خیال کردم که این لعنتی از من دور شده، فکر کردم نابودش کرده‌ام، فکر کردم این هیولا را دور کرده‌ام.»

بنا بر ادعای هرد، این دو پیش از این اتفاق در حال گوش دادن به موسیقی بوده‌اند و «یک شیشه پر از کوکایین روی میز» بوده است.

هرد در ادامه می‌گوید اگرچه دپ اغلب شب‌ها مست به خانه می‌آمده و او را متهم به رابطه مخفیانه حتی با افرادی که نمی‌شناخته می‌کرده، اما «عشق مخملی» و «شیرین» میان او و دپ و امید به ترک الکل و کوکایین مانع جدایی‌اش می‌شده است: «دوست داشتم حرفش را باور کنم، بنابراین می‌ماندم. معتقد بودم که مرزی وجود دارد که او دوباره از آن عبور نخواهد کرد.»

هرد در ابتدای شهادت خود در روز چهارشنبه گفت: «این دردناک‌ترین و دشوارترین کاری است که به عمرم تجربه کرده‌ام، بدون تردید.»

هرد پنجشنبه این هفته نیز شهادت خواهد داد اما دادگاه از روز جمعه تا ۱۶ مه برگزار نخواهد شد.

منبع: سی نما
کد مطلب: ۳۵۹۴۲۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت