سنگاپور نمایش یک فیلم اسلام‌هراسانه از سینمای هند را ممنوع کرد

دولت سنگاپور نمایش یک فیلم ضداسلامی از سینمای هند را ممنوع کرد.

سنگاپور نمایش یک فیلم اسلام‌هراسانه از سینمای هند را ممنوع کرد

فیلم «پرونده‌های کشمیر» توسط نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند و پیروان ملی‌گرای راست‌گرای هندو او تحسین شده است اما منتقدان می‌گویند که این فیلم با حقایق و احساسات ضد اسلامی طرفدارانش شناخته شده و ارزش هنری ندارد. بسیاری معتقدند این فیلم فشار دیگری به جامعه تحت تبعیض مسلمانان هند به شمار می‌رود.

فیلم پرونده‌های کشمیر که با سرمایه‌گذاری چند سیاستمداران وابسته به دولت هند به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های اخیر در این کشور تبدیل شده است. این فیلم یکی دیگر از تلاش‌های افراطیون هندی در راستای ایجاد نفرت بیشتر علیه مسلمانان ارزیابی می‌شود.(اینجا)

این فیلم بر اساس مهاجرت دسته جمعی پاندیت‌های کشمیری – اعضای بالاترین طبقه هندوئیسم، برهمن ها، یا طبقه کشیشان- از کشمیر در دهه ۹۰ میلادی تهیه شده است.

دولت سنگاپور روز دوشنبه در بیانیه‌ای در پاسخ به پرسش‌های رسانه‌ها گفت: «این فیلم به دلیل نمایش تحریک‌آمیز و یک‌طرفه‌ از مسلمانان و نمایش هندوهایی که در درگیری‌های جاری در کشمیر تحت آزار و اذیت قرار می‌گیرند، قابل پخش نیست».

این بیانیه می افزاید: «اینگونه فیلم‌ها پتانسیل ایجاد دشمنی بین جوامع مختلف و برهم زدن انسجام اجتماعی و هماهنگی مذهبی در جامعه چند نژادی و چند مذهبی ما را دارند.

جمعیت ۵.۵ میلیونی سنگاپور عمدتاً از نژادهای چینی، مالایی و هندی تشکیل شده است و مسلمانان زیادی در این کشور زندگی می‌کنند.

منبع: شفقنا
کد مطلب: ۳۵۹۵۴۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت