کارگردان «جیمز باند» به سوءاستفاده جنسی متهم شد

کری فوکوناگا از سوی چند زن به تعرض و سوءاستفاده جنسی از بازیگران و عوامل فیلم‌هایی که می‌ساخت، متهم شد.

منابعی که در شش سال گذشته با فوکوناگا کار کرده‌اند، روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۰ خرداد) در مقاله‌ای که در مجله رولینگ استون منتشر شد، ادعا کردند این فیلمساز ۴۴ ساله بارها از حد و مرزهای کار حرفه‌ای عبور کرده است.

به استناد این مقاله، فوکوناگا، که کارگردانی فیلم زمانی برای مردن نیست را در کارنامه دارد، از فیلم‌هایش به عنوان فرصتی برای برقراری رابطه جنسی با زنان جوانی که جزء تیم بازیگری یا عوامل فیلم بودند، استفاده می‌کرد.

فوکوناگا این ادعا را رد کرده است.

راشل وینبرگ که در سال ۲۰۱۶ در پشت صحنه یک تبلیغ برای سامسونگ با فوکوناگا آشنا شد، اوایل ماه جاری این کارگردان و نویسنده آمریکایی را به اغفال زنان جوان متهم کرده بود.  

وینبرگ، ستاره سریال بتی شبکه اچ بی او، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سال‌ها از او می‌ترسیدم. این مرد، یک سوءاستفاده چی است که سالها به این کار مشغول بوده است. خانم‌ها، به‌هوش باشید.

ماجرا از آن جا بالا گرفت که مارگارت کوالی، ستاره فیلم روزی روزگاری در هالیوود که در سال ۲۰۱۷ با فوکوناگا در رابطه عاشقانه بود، این پست وینبرگ را لایک کرد.  

کریستین فورست، بازیگر اهل نروژ، نیز اظهارات وینبرگ را در کنار پست‌های خود درباره مراحل و نشانه‌های سوءاستفاده و اغفال‌گری در استوری اینستاگرامش بازنشر کرد.  

پست وینبرگ به خواهران هانا و کایلین لوش که در مینی سریال مجنون (Maniac) با فوکوناگا همکاری کرده بودند شهامت داد تا قدم پیش گذاشته و سکوت خود را درباره سوءاستفاده‌ و دست درازی‌های این کارگردان بشکنند.

فوکوناگا در سال ۲۰۱۴ برای کارگردانی فصل اول از سریال کارآگاه حقیقی با بازی وودی هارلسون و متیو مک کانهی جایزه امی گرفت. وی در سال ۲۰۱۵ فیلم تحسین شده جانوران بدون کشور را با بازی ادریس البا ساخت و سال گذشته با ساخت فیلم زمانی برای مردن نیست به اولین آمریکایی که یکی از فیلم‌های مجموعه جیمز باند را می‌سازد، تبدیل شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۰۰۷۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت