١٠ فیلم ایرانی در چهل و چهارمین جشنواره مسکو حضور دارد/ داوری رسول صدرعاملی

 مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی گفت: سینمای ایران با بخش ویژه «نقش‌های پارسی» و نمایش ١٠ فیلم در چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو حضور دارد.

 سیدصادق موسوی با اعلام این خبر اظهارداشت: با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و مساعدت سازمان سینمایی ١٠ اثر از سینماگران ایران در بخش‌های مختلف چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو به نمایش گذاشته می‌شود.

وی گفت: این جشنواره از چهارم تا دهم شهریورماه در مسکو برگزار می‌شود. این در حالی است که فیلم بدون قرار قبلی ساخته بهروز شعیبی از تولیدات بنیاد سینمایی فارابی در بخش مسابقه اصلی و فیلم هجده هزار پا ساخته مهدی شاه‌محمدی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بخش مسابقه مستند جشنواره مسکو با دیگر آثار به رقابت خواهند پرداخت.

موسوی افزود: با توجه به سفر رئیس سازمان سینمایی برای نخستین بار در چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو، بخش ویژه‌ای با نام نقش‌های پارسی به سینمای ایران اختصاص داده شده و فیلم‌های مسیر معکوس ساخته ابوالفضل جلیلی، پسران دریا ساخته حسین قاسمی جامی و افشین هاشمی و بچه گرگ‌های دره سیب ساخته فریدون نجفی هر سه از تولیدات بنیاد فارابی و فیلم‌های کوتاه فشن ساخته فردین انصاری، دوآل پا ساخته محمدرضا مرادی، دکل ساخته بابک مصطفوی و جان داد ساخته سهیلا پورمحمدی از تولیدات انجمن سینمای جوانان در این بخش ویژه اکران خواهند شد.

١٠ فیلم ایرانی در چهل و چهارمین جشنواره مسکو حضور دارد/ داوری رسول صدرعاملی

مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی با معرفی یکی از بخش‌های غیررقابتی جشنواره امسال با عنوان ردپای روسیه که به تأثیر ادبیات و فرهنگ روسیه در آثار سینمایی اختصاص دارد، اظهارداشت: فیلم رمانتیسم عماد و طوبی ساخته کاوه صباغ‌زاده از تولیدات بنیاد سینمایی فارابی در این بخش از جشنواره حضور دارد.

وی گفت: رسول صدر عاملی کارگردان نام آشنای ایرانی نیز در ترکیب هیات داوران بخش اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو حضور داشته و در کنار داورانی از کشورهای آفریقای جنوبی، ترکیه و روسیه آثار پذیرفته شده در این بخش را قضاوت خواهد کرد.

موسوی همچنین از حضور فیلم‌های شکوه آرام به کارگردان ناهید حسن‌زاده، گرازها به کارگردانی غلامرضا جعفری، هیچ کس در انتظار تو ‌نیست به کارگردانی محسن اسلام‌زاده  و فیلم کوتاه مستند کوچی به کارگردانی روح‌الله اکبری در جشنواره کازان روسیه خبر داد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۲۱۷۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت