"آپولونیا، آپولونیا" بهترین فیلم در رقابت‌ ایدفا۲۰۲۲

مستند "آپولونیا، آپولونیا" ساخته لیا گلوب دانمارکی در رقابت‌های ایدفا ۲۰۲۲ توانست جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد.

"آپولونیا، آپولونیا" بهترین فیلم در رقابت‌ ایدفا۲۰۲۲

 روز گذشته در مراسمی برنده سی و پنجمین دوره جایزه ایدفا 2022 در محل سالن تئاتر مرکزی شهر آمستردام هلند معرفی شد.

 

در این مراسم با توجه به در بررسی‌های انجام شده مستند "آپولونیا، آپولونیا" که مستندی از زندگی یک نقاش جوان به نام آپولونیا سوکول و ساخته "لیا گلوب" دانمارکی شایسته دریافت جایزه بهترین فیلم امسال را به مبلغ 15 هزار یورو شناخته شده است.

 

بیشتر بخوانید

میکائیل دیانی: "مستند ورزشی" را همه دوست دارند/ فرصت "سینما حقیقت" برای توجه به گونه‌های مختلف مستند

 

به گفته هیات داوران این جشنواره با توجه به داستان این مستند و همچنین دنبال کردن 13 سال زندگی سوژه فیلم "آپولونیا، آپولونیا" شایسته دریافت این جایزه است، به این دلیل که در این فیلم عشق، هنر، تجارت، سیاست و فرهنگ با یکدیگر درآمیخته و کارگردان توانسته اثری قابل توجه و متفاوت خلق کند.

 

از سوی دیگر در بخش بهترین کارگردانی هیات داوران این جشنواره سایمون جمبرز بریتانیایی برای کارگردانی اثری با نام "هیاهوی بسیار برای مردن" توانست جایزه 5000 یورویی را به خود اختصاص دهد و در پی آن نیز جایزه 2500 یورویی برای بهترین تدوین به ماریو استین‌برگن برای مستند "سفر در دنیای ما" رسید البته این فیلم توانسته جیازه بهترین فیلم هلندی را در اختیار بگیرد.

 

بیشتر بخوانید

10 مستند و فیلم با موضوع زندگینامه رزمندگان و شهدای جهاد تولید شد

 

مستند مفاخر فرهنگی ایران برای ناشنوایان دیدنی شد

 

 

در همین حال جایزه بهترین فیلمبرداری ایدفا هم به پل گیلهوم برای «بهشت» اهدا شد و در بخش انویژن، جایزه 15000 یورویی بهترین فیلم به آنجی ونچیتو برای «مانیفستو» اهدا شد و در عین‌حال در این بخش جایزه بهترین کارگردانی به ارزش 5 هزار یورو به روبرتا توره برای «فوق‌العاده‌ها» اهدا شد و از سوی دیگر دارن امرسون کارگردان بریتانیایی هم برنده جایزه «ایدفا داک لب» برای فیلم «غیرداستانی همه جانبه» شد که فیلمی درباره فرهنگ دهه 1980 است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: ۳۶۳۸۹۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت