کارگاه ایده یابی هادی مقدم‌دوست در مشهد برگزار شد/کارگاه‌های جشنواره 100 ادامه دارد

کارگاه 2روزه «از ایده تا فیلم‌نامه» فیلم‌های 100ثانیه‌ای نهم و دهم آذر ماه با حضور هادی مقدم‌دوست، نویسنده و کارگردان، به همت دبیرخانه سیزدهمین جشنواره فیلم 100 و حوزه هنری خراسان رضوی برگزار شد.

کارگاه ایده یابی هادی مقدم‌دوست در مشهد برگزار شد/کارگاه‌های جشنواره 100 ادامه دارد

هادی مقدم‌دوست در این کارگاه 2روزه به آموزش ایده‌یابی برای فیلم‌های 100ثانیه‌ای و عناصر شکل‌گیری یک فیلم‌نامه کوتاه کوتاه پرداخت و نمونه‌هایی از آنها را برای هنرجویان شرکت‌کننده در کارگاه بیان کرد.

مقدم‌دوست چهار عنصر موقعیت، شخصیت، مضمون و بیان را ارکان اصلی تشکیل‌دهنده یک فیلم‌نامه جهت تولید فیلم 100ثانیه‌ای دانست وگفت: فیلمساز در ساخت فیلم کوتاه کوتاه باید متوجه باشد که یک راوی است و در حال تعریف کردن حکایتی است که به تعریف کردن می‌ارزد، مهم این است که راوی بدون لکنت و با بیانی سلیس و جذاب داستان خود را روایت کند و تأثیرگذار باشد، خواه این داستان شخصیت‌محور باشد یا موقعیت‌محور.

در این کارگاه که در ادامه روند کارگاه‌های آموزشی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 برگزار می‌شد تعدادی از ایده‌های شرکت‌کنندگان حاضر در کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این کارگاه با مشارکت دبیرخانه سیزدهمین جشنواره فیلم 100 و حوزه هنری خراسان رضوی با رویکرد فراتهران به همراه اکران آثار منتخب ادوار گذشته جشنواره فیلم 100 در سالن اجتماعات حوزه هنری خراسان رضوی برگزار شد.

همزمان با این کارگاه، محمدرضا خردمندان در اصفهان و محمد پایدار در قزوین کارگاه‌های آموزشی برگزار کردند و در ادامه این روند کارگاه‌های آموزشی دیگری در هفته‌های آینده در شهرهای مختلف برگزار خواهند شد که اطلاعات آن از طریق سایت جشنواره فیلم 100 به آدرس www.100fest.com و مراکز حوزه هنری هر استان اعلام خواهد شد.

  photo_2022-12-05_17-46-45

   

  منبع: سایت جشنواره فیلم 100
  کد مطلب: ۳۶۴۲۸۳
  لینک کوتاه کپی شد

  دیدگاه

  تازه ها

  یادداشت