باغ وحش ایرانی در ترکیه جایزه گرفت

فیلم کوتاه «باغ وحش» به نویسندگی و کارگردانی نفیسه زارع که در ادامه حضور جهانی خود، در سه جشنواره حضور یافت از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «دیاربکر» ترکیه جایزه گرفت.

باغ وحش ایرانی در ترکیه جایزه گرفت

 فیلم کوتاه «باغ وحش» به کارگردانی و نویسندگی نفیسه زارع و تهیه‌کنندگی کاوه مظاهری و سورنا اکباتانی در ادامه حضور بین‌المللی خود به دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن (BISFF)، دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دیاربکر ترکیه و نوزدهمین جشنواره فیلم زنان ارمنستان (KIN) راه یافت و به رقابت پرداخت.

این فیلم کوتاه در دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دیاربکر ترکیه به همراه یک فیلم کوتاه دیگر، جایزه بهترین فیلم کوتاه را در این رقابت بین المللی که در ماه اکتبر در بزرگترین شهر کردنشین ترکیه برگزار شد، دریافت کرد.

فیلم کوتاه «باغ وحش» در دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه پکن در بخش Nova به رقابت پرداخت. Nova بخش جدیدی است که امسال در جشنواره پکن برای رقابت فیلم‌های کوتاه و فیلم‌های کوتاه برجسته که متمرکز بر مضامین دوران بلوغ هستند، ایجاد شد. دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن از ۲۷ آبان تا ۷ آذرماه مصادف با ۱۸ تا ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲ در شهر پکن برگزار شد.

«باغ وحش» همچنین به بخش رقابتی نوزدهمین جشنواره فیلم زنان ارمنستان (KIN) که ۱۰ تا ۱۴ آذرماه مصادف با اول تا ۵ دسامبر ۲۰۲۲ در شهر ایروان برگزار شد، راه یافت. جشنواره فیلم زنان ارمنستان (KIN) در افزایش خلاقیت زنان، ایجاد شبکه ارتباطی میان فیلمسازان زن نقاط مختلف جهان و کمک به درک بهتر یکدیگر و فرهنگ های مختلف، اهداف آن به شمار می آید. این رویداد برای گردهم آوردن زنان فیلمساز برگزار می شود تا آنچه را که در این زمینه انجام شده بررسی کنند، اهداف و مقاصد فعلی را تحلیل کنند و شیوه های تحقق این اهداف را بیابند.

در خلاصه داستان «باغ وحش» آمده است: «میان حیوان‌های باغ‌وحش، رعنا به‌دنبال گوزنی‌ست که در خواب دیده، و مادرش به‌دنبال فرصتی تا خبر مهمی را به او بگوید.» سونیا سنجری، ترنم آهنگر و داریوش رشادت در این فیلم کوتاه ایفای نقش دارند.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۴۹۹۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت