بابک حمیدیان سیمرغ جشنواره فجر را می‌گیرد؟

با نمایش فیلم «غریب» در نهمین روز جشنواره فیلم فجر، پیش بینی می شود بابک حمیدیان یکی از گزینه‌های جدی کسب سیمرغ نقش اول بازیگری باشد.

بابک حمیدیان سیمرغ جشنواره فجر را می‌گیرد؟

بابک حمیدیان سیمرغ جشنواره فجر را می‌گیرد؟

بابک حمیدیان سیمرغ جشنواره فجر را می‌گیرد؟

پنجشنبه ۲۰ بهمن‌ماه سه فیلم در سینمای رسانه جشنواره فجر نمایش داده می‌شوند و جمعی از بازیگران باسابقه و تازه‌کار هم وارد رقابت خواهند شد.

در فیلم «در آغوش درخت» مارال بنی‌آدم بازیگر اصلی فیلم نقشی متفاوت را نسبت به دیگر بازی‌هایش داشته و می‌تواند نامزد کسب جایزه در اختتامیه باشد.

او سابقه کار حرفه‌ای خود در سینما را با بازی در فیلم‌های «خشکسالی و دروغ» و نیز «فروشنده» اصغر فرهادی ثبت کرده ولی برای مخاطب عام بیشتر با سریال «همگناه» شناخته شده است.

در این فیلم جواد قامتی هم که در فیلم «پوست» برادران ارک بازی کرده بود حضور دارد.

روح‌الله زمانی نوجوان فیلم «خورشید» مجید مجیدی که این روزها در آغاز راه جوانی، جویای نام در سینما شده از دیگر بازیگران این فیلم است.

او که بخاطر فیلم «خورشید» جایزه بازیگر نوظهور از جشنواره فیلم ونیز را به‌دست‌ آورده، سال گذشته برای بازی در فیلم «موقعیت مهدی» نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شده بود و شاید این بار هم چنین فرصتی نصیبش شود.

اما در فیلم «غریب» محمدحسین لطیفی که درباره شهید بروجردی است، بابک حمیدیان، مهران احمدی، پردیس پورعابدینی، رحیم نوروزی، فرهاد قائمیان، جعفر دهقان، هژیر سام، حسام محمودی و سامیه لک بازی کرده‌اند.

بابک حمیدیان در نقش شهید بروجردی یک بار برای بازی در فیلم‌های «چ» و «رستاخیز» برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل شده بود و یک بار هم برای «سرو زیر آب» نامزد دریافت جایزه شد. او امسال با این نقش بار دیگر شانس کسب جایزه را دارد.

مهران احمدی از بازیگران سیمرغ‌دار این فیلم است که در دوره بیست و نهم جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین را برای نقش مکمل فیلم «آلزایمر» گرفته بود.

در سومین فیلم امروز جشنواره در پردیس ملت، «وابل» فیلم جدید تورج اصلانی نمایش داده می‌شود که آزاده زارعی، نوید پورفرج، فرید سجاد حسینی و رامین راستاد در آن بازی کرده‌اند و باید دید در صورت رسیدن فیلم به زمان پخش در سینمای مطبوعات بازیگرانش چه رقابتی خواهند داشت.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۵۷۶۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت