راکول ولش هنرپیشه و مدل آمریکایی در ۸۲ سالگی درگذشت

راکول ولش هنرپیشه قدیمی که اغلب از او به عنوان کسی یاد می‌شود که راه را برای قهرمانان زن در فیلم‌های پرماجرای امروزی هالیوود همواره کرد در ۸۲ سالگی درگذشته است. ولش طی بیش از پنج دهه فعالیت حرفه‌ای در بیش از ۳۰ فیلم و ۵۰ برنامه تلویزیونی ظاهر شد.

راکول ولش هنرپیشه و مدل آمریکایی در ۸۲ سالگی درگذشت

مدیر برنامه‌های این ستاره هالیوود گفت که او صبح روز چهارشنبه پس از یک دوره کوتاه بیماری در آرامش درگذشت.

 

خانم ولش در دهه ۱۹۶۰ در سطح بین‌المللی به نماد سکس تبدیل شد، به طوری که بازی او در نقش یک غارنشین بیکینی‌پوش در فیلم «یک میلیون سال قبل از میلاد» در سال ۱۹۶۶ در خاطره‌ها ثبت شده است.

 

او همچنین برای بازی در فیلم سال ۱۹۷۴ «سه تفنگدار» برنده جایزه گلدن گلوب شد.

 

«جو راکل تِحادا» - نام اولیه راکول ولش - در سال ۱۹۴۰ در کالیفرنیا به دنیا آمد. در جوانی برنده مسابقات زیبایی نوجوانان شد و بعدا به عنوان کارشناس پیش‌بینی آب و هوا در کالیفرنیا مشغول به کار شد.

 

خانم ولش دوره کوتاهی در شهر دالاس، تگزاس، درحالی که طلاق گرفته و مادر دو فرزند بود در فروشگاه لباس «نیمان مارکوس» مدل شد و همچنین به عنوان گارسن در یک میکده کار می‌کرد.

 

اولین موفقیت بزرگ او در سال ۱۹۶۴ مدت کوتاهی بعد از بازگشت به کالیفرنیا ثبت شد، زمانی که در فیلم «هر سکونتگاهی خانه نیست» و «راوست‌اباوت»، موزیکالی با بازیگری الویس پریسلی، نقش‌های کوچکی به دست آورد.

 

او دو سال بعد با درخشش پی‌در‌پی در فیلم علمی تخیلی «سفر شگفت‌انگیز» و فیلم سرگرمی «یک میلیون سال قبل از میلاد» به شهرت رسید.

 

ولش طی بیش از پنج دهه فعالیت حرفه‌ای در بیش از ۳۰ فیلم و ۵۰ برنامه تلویزیونی ظاهر شد.

 

این شامل بازی به عنوان عشق شخصیت فرانک سیناترا در فیلم «بانویی در سیمان» ساخته ۱۹۶۸، قهرمان تراجنسیتی در فیلم «مایرا برِکِنریج» ساخته ۱۹۷۰ و بازی در اثر درام تلویزیونی «حق مردن» در سال ۱۹۸۷ است که برای این آخری نامزد جایزه گلدن گلوب شد.

او بعدا یک خط تولید کلاه گیس، مجموعه جواهرات و مراقبت از پوست راه‌اندازی کرد.

او پسری به نام دِیمون و دختری به نام لاتان «تاهنی» ولش دارد که او هم هنرپیشه است.

منبع: انتخاب
کد مطلب: ۳۶۵۹۰۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت