عکس | محبوب ترین شخصیت سریال پوست شیر | این سریال چگونه تمام می شود؟

با انتشار قسمت هفتم از فصل سوم «پوست شیر»، تنها یک قسمت تا پایان این سریال باقی مانده و هیجان نتیجه این همه کشمکش همچنان ادامه است.

عکس | محبوب ترین شخصیت سریال پوست شیر | این سریال چگونه تمام می شود؟

 در هفتمین قسمت از فصل سوم و پایانی پوست شیر، کشمکش محب شهاب حسینی و منصور مجتبی پیرزاده ادامه داشت و حالا تنها یک قسمت تا پایان کار باقی است. در این مطلب نگاهی به برخی از اتفاقات و ویژگی‌های قسمت بیست‌وسوم پوست شیر انداخته‌ایم.

همانند قسمت قبل، در این قسمت پوست شیر هم بازجویی محب از منصور، جذاب‌ترین بخش اپیزود را تشکیل می‌دهد. طراحی صحنه‌های بازجویی به‌شکلی کلاسیک و حرفه‌ای انجام شده است. دو رقیب مدام همدیگر را محک می‌زنند و سعی می‌کنند با پیدا کردن نقاط ضعف طرف مقابل، حملات خود را طراحی کنند. دیالوگ‌نویسی مناسب این سکانس‌ها در کنار اجرای کلاسیک محمودی و دو بازی تاثیرگذار از شهاب حسینی و مجتبی پیرزاده، کیفیت کار را بالاتر برده است.

عکس | محبوب ترین شخصیت سریال پوست شیر | این سریال چگونه تمام می شود؟ علیرضا کمالی در نقش رضا پروانه

در قسمت هفتم از فصل سوم پوست شیر با چهره جدیدی از منصور روبرو می‌شویم و می‌فهمیم این انسان صورت‌سنگی، در برخی از لحظات تا چه حد می‌تواند شکننده باشد. یکی از نقاط اوج قسمت جدید پوست شیر جایی است که منصور به بهانه رفتن به دستشویی از محب جدا می‌شود و ناگهان پوسته‌ای را که تاکنون از او دیده‌ایم، کنار می‌گذارد. طبیعتا بازی پیرزاده این‌جا هم نقش مهمی ایفا کرده است. باید دید آیا تاکید محمودی و همکارانش بر وجه جدید شخصیت منصور قرار است در قسمت پایانی مورد استفاده قرار گیرد یا نه.

در این قسمت از سریال پوست شیر شاهد تلاش برای نزدیک‌شدن به برخی از شخصیت‌های فرعی (مثل سجاد و فرشاد) و بخشیدن جنبه‌ای انسانی به آنها هستیم. تاکید محمودی بر سجاد و فرشاد به‌گونه‌ای است که قاعدتا این دو شخصیت باید در قسمت پایانی نقش مهمی ایفا کنند. با این وجود و با توجه به خطراتی که (در صورت اتخاذ یک تصمیم انسانی) پیش روی این دو نفر است، برای باورپذیر شدن کنش احتمالی‌شان نیاز به مقدمه‌چینی جزیی‌تری جهت درک ابعاد مختلف آنها وجود داشت.

شاید بهتر بود محمودی و بهاروند با کاستن از فلاش‌بک‌های متعددی که روابط احساسی برخی از شخصیت‌ها همچون صدرا با سایه را یادآوری کرده و در مواردی کمک خاصی به عمیق‌تر شدن درک ما از شخصیت‌ها نمی‌کنند، بیشتر روی برخی از شخصیت‌های فرعی‌تر مانور می‌دادند که قرار است در قسمت‌های پایانی پوست شیر نقش مهمی ایفا کنند.

با نگاهی به واکنش‌های مجازی نسبت به پوست شیر، به‌نظر می‌رسد که می‌توان رضا پروانه با بازی علیرضا کمالی را محبوب‌ترین شخصیت این سریال دانست. رضا در قسمت بیست‌وسوم پوست شیر نقش کمرنگی دارد اما وقتی وارد می‌شود، حسابی قدرتمند نشان می‌دهد تا مشخص شود چرا این کاراکتر و بازی قابل ستایش کمالی را یکی از نقاط قوت و دلایل موفقیت پوست شیر می‌دانند.

هر چند قسمت تازه پوست شیر در لحظاتی تا حدی از نفس می‌افتد اما از یک پایان‌بندی برانگیزاننده و مناسب برخوردار است. محمودی و بهاروند در اکثر قسمت‌های پوست شیر (حتی برخی از اپیزودهایی که شاید در جمع بهترین بخش‌های این سریال قرار نگیرند) توانسته‌اند با پایان‌بندی‌هایی جذاب، کنجکاوی مخاطب را برای انتظار کشیدن تا زمان فرا رسیدن قسمت بعدی برانگیزند.

هفته آینده، نوبت پیچ پایانی است و یکی از جذاب‌ترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی به پایان می‌رسد. آیا توانایی محمودی و بهاروند به کمک پوست شیر می‌آید تا شاهد یک پایان‌بندی غیرقابل‌پیش‌بینی، تاثیرگذار و در عین حال منطقی و باورپذیر باشیم؟

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۷۰۶۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت