کلانشهری که سینما ندارد

هر ۳ سینمای کلانشهر اراک به دلایل مختلف تعطیل شده اند.

کلانشهری که سینما ندارد

کلانشهر اراک، مرکز استان مرکزی سالیان گذشته ۳ سینما فعال داشت که محل حضور و استقبال علاقمندان هنر هفتم بود و با اکران فیلم‌های روز سینمای ایران همواره صف‌های طویلی برای خرید بلیط و دیدن فیلم در مقابل این سینما‌ها تشکیل می‌شد، اما در حال حاضر هر سه سینمای این کلانشهر به دلایل مختلف تعطیل شده اند.

میرزایی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی در این زمینه گفت: از ۳ سینمای اراک سینما استقلال اراک برای استفاده در فعالیت‌های چند منظوره هنری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجتمع چند منظوره تغییر کاربری یافته است.

میرزایی افزود: ادامه فعالیت سینما فرهنگ هم بدلیل استحکام بنا و نقص ایمنی در کمیسیون ماده ۸ تایید نشد و مالکان ملک سینما فرهنگ که در خارج از کشور زندگی می‌کنند تا کنون علاقه‌ای برای بازسازی و نوسازی سینما نشان ندادند.

او اضافه کرد: سینما عصر جدید هم که آخرین سینمای فعال کلانشهر اراک بود به علت تعارض و اختلاف بین مالکان توسط خود آن‌ها تعطیل شده، ضمن اینکه ساختمان این سینما هم بدلیل فرسودگی مشکلات نقص ایمنی و استحکام بنا دارد و مورد بررسی کمیسیون ماده هشت قرار خواهد گرفت.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بمنظور پر کردن خلع فضای سینمایی در اراک مذاکراتی برای تغییر کاربری و استفاده از ظرفیت‌های موجود برخی دستگاه‌های دولتی و آموزشی به عنوان سینما در حال اجراست و تلاش لازم برای آغاز بکار نیمه وقت یک سالن به عنوان سینما در چندماه آینده آغاز شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب: ۳۶۷۲۰۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت