نیوشا ضیغمی:

کارگردانان زن از افتخارات مهم سینمای ایران هستند

مراسم افتتاحیه و رونمایی از فیلم سینمایی «عطر آخر اردیبهشت» اولین ساخته بهاره رهنما شب گذشته (دوشنبه ۴ دی) در گروه سینمایی هنر و تجربه و در پردیس سینمایی چارسو با حضور عوامل فیلم، هنرمندان و اهالی رسانه برگزار شد.

کارگردانان زن از افتخارات مهم سینمای ایران هستند

در ابتدای این مراسم بهاره رهنما نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «عطر آخر اردیبهشت» ضمن خوشامدگویی به حاضرین در سالن گفت: بسیار هیجان زده‌ام. من سال‌ها مخاطب سینمای هنروتجربه بودم و هیچ وقت فکر نمی‌کردم که یک روز بتوانم فیلمم را در این گروه سینمایی اکران کنم.

رهنما ادامه داد: «نوعِ سینمایی که مورد علاقه‌ام است و فضای فیلمم به گروه هنر و تجربه بسیار نزدیک است زیرا فیلم‌های گروه سینمایی هنروتجربه فارغ از هر گونه نگاه تجاری کاملا در فضای هنری قرار دارند.»

رهنما با اشاره به نقش یکی از بازیگران فیلمش که مبتلا به بیماری ام اس است گفت: «من به عنوان سفیر انجمن ام اس مبتلایان به این بیماری را دوست دارم. آنها افراد متفاوتی هستند و جهان را طور دیگری می‌بینند.»

این هنرمند از تمام مردم درخواست کرد سفیر فیلم «عطر آخر اردیبهشت» باشند و توضیح داد: «امیدوارم مردم سفیر این فیلم باشند و مخاطبان را به سینمای هنروتجربه بیاورند. بخشی از فروش فیلم را به زنان خودسرپرست ایران تقدیم خواهیم کرد.»

بهنام کیامرزی سرمایه‌گذار فیلم ضمن تشکر از مخاطبان حاضر در سالن گفت: «من هنرمند نیستم ولی تا آنجایی که صنعت را می‌شناسم به نظرم در حوزه سینما، در ایران فقط هنرِ سینما را دیدم و صنعت سینما وجود ندارد. امیدوارم یک روزی در کشور شاهد صنعت سینما باشیم.»

نیوشا ضیغمی یکی از بازیگران فیلم بیان کرد: «خیلی خوشحالم که این فیلم اکران شد. همیشه سینمای هنروتجربه برای من قابل احترام بوده است. سال‌ها به جبر، مسیر من به سمت سینمای تجاری رفت. اما علاقه من، سینمای جدی‌تر مثل هنروتجربه است. امیدوارم فیلم‌های این چنینی و داستان‌های زنانه که در جامعه ما جاری است و دغدغه بسیاری از خانم‌هاست بیشتر ساخته شود چرا که یکی از افتخارات بزرگ سینمای ایران نسبت به تمام سینمای جهان، داشتن کارگردانان زن در کشور است.»

افسانه چهره‌آزاد دیگر بازیگر این فیلم نیز گفت: «سپاسگزارم که برای تماشای این فیلم در سالن حضور دارید. کارگردانی و بازیگری خانم رهنما را در حوزه تئاتر دنبال می‌کردم و زمانی که بازی در این فیلم را به من پیشنهاد داد بسیار خوشحال شدم.»

اکران فیلم سینمایی عطر آخر اردیبهشت از ۶ اردیبهشت در سینماهای گروه هنر و تجربه آغاز می‌شود.

داستان این فیلم درباره مهاجرت زن ۴۰ ساله‌ای است که در روزهای آخر اقامتش در ایران، دورهمی دوستانه‌ای را برپا می‌کند اما در این دیدار دوستانه رازهای عجیبی برملا خواهد شد.

بازیگرانی همچون نیوشا ضیغمی، فریبا نادری، بهناز یادگاری با حضور نیما رئیسی و افسانه چهره‌آزاد در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.
منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۷۳۱۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت