لطیفی: حمایت از فیلم دفاع مقدس در حد حرف است

کارگردان فیلم «غریب» گفت: برای ساخت فیلم‌های سینمایی در حوزه دفاع مقدس همه وعده می‌دهند اما هنگام ساخت کمتر کسی به طور عملیاتی حمایت می‌کند.

لطیفی: حمایت از فیلم دفاع مقدس در حد حرف است

محمد حسین لطیفی پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه اکران فیلم «غریب» در سینما بهمن قزوین با بیان اینکه تولید اثر سینمایی برای دفاع مقدس بسیار سخت است، اظهار کرد: قبل از تولید خیلی‌ها سخن از حمایت و اهمیت کار تولیدی برای دوران دفاع مقدس می‌گویند ولی وقتی وارد گود که می‌شویم کمتر کسی حمایت می‌کند.

وی افزود: تولید فیلم در حوزه دفاع مقدس نسبت به ژانرهای دیگر هم زمان بر و دارای زحمات بیشتری است و بر همین اساس حمایت و پشتیبانی بیشتری نیاز دارد.

این کارگردان سینما بیان کرد: متأسفانه حمایت‌های در حد حرف و بدون عمل باعث شده تا خیلی‌ها از ساختن فیلم در حوزه دفاع مقدس دور شوند.

وی با بیان اینکه باید حمایت از ساخت فیلم‌های دفاع مقدس افزایش یابد، تاکید کرد: مسئولین باید اهتمام بیشتری در این حوزه داشته باشند.

لطیفی از ساخت یک مجموعه تلویزیونی با موضوع مردم خرمشهر خبر داد و گفت: یکی از آرزوهای من به تصویر کشیدن غربت مردم خرمشهر در روزهای نخست دفاع مقدس بود که این کار آغاز شده و به زودی در تلویزیون پخش خواهد شد.

وی تصریح کرد: این مجموعه نمایشی در ۴۰ قسمت ساخته شده که ۶ قسمت آن مربوط به قبل از وقوع جنگ و ۳۴ قسمت نیز مربوط به دفاع جانانه مردم خرمشهر و روزهای مقاومت است.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۷۴۵۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت