تغییر رویکرد مهران مدیری در کارگردانی/ فیلمبرداری فیلم مدیری به پایان رسید

عباس رافعی که همچنان به دنبال پروانه نمایش «غیبت موجه» است و فیلمنامه اولیه فیلم جدید مهران مدیری هم از اوست، می‌گوید که مدیری رویکرد خود را در کارگردانی تغییر داده است.

تغییر رویکرد مهران مدیری در کارگردانی/ فیلمبرداری فیلم مدیری به پایان رسید

این کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت فیلم «غیبت موجه» و کارهای سینمایی جدیدش بیان کرد: از سال ۱۳۹۹ که برای گرفتن پروانه نمایش «غیبت موجه» اقدام کردم هنوز به نتیجه‌ای نرسیدم و اخیرا برای چهارمین بار نسخه‌ای اصلاح شده را به شورای پروانه نمایش ارائه کردم تا شاید پس از چهار سال مجوز اکران این فیلم را بگیرم.

رافعی با اشاره به اینکه فعلا برنامه‌ای برای ساخت فیلم جدید ندارد، گفت: مدتی قبل فیلمنامه‌ای را نوشته بودم به نام «بن‌بست» که قرار بود خودم آن را کارگردانی کنم ولی آن را به آقای مدیری واگذار کردم.
او با اشاره به اینکه «بن‌بست» پس از بازنویسی و اعمال تغییراتی توسط مهران مدیری برای گرفتن پروانه ساخت، به «ساعت ۶ صبح» تغییر نام پیدا کرد درباره چگونگی این واگذاری توضیح داد: فیلمنامه‌ من شبیه کارهای سابق خودم بود و می‌خواستم با تهیه‌کنندگی آقای (علی) اوجی آن را بسازم که آقای مدیری از این طریق در جریان داستان فیلمنامه قرار گرفتند و از آنجا که قصه را دوست داشتند، نسبت به ساختش اظهار علاقه کردند و من هم آن را واگذار کردم. بعد هم با توجه به اسم فیلم قبلی‌شان «ساعت ۵ عصر»، نام این فیلم هم تغییر کرد.    

 کارگردان «فصل فراموشی فریبا» درباره اینکه چقدر نگاه خود را در کارگردانی این فیلمنامه با مهران مدیری متفاوت می‌داند، گفت: قطعاً تفاوت زیادی وجود دارد. بالاخره نگاه ایشان به مسائل اجتماعی با نوعی طنز توأم است در حالی که متاسفانه نگاه من خیلی تلخ است. با این حال معتقدم این فیلمنامه که مهران مدیری آن را می‌سازد، قطعاً بهتر دیده می‌شود چون هم خودشان در آن بازی می‌کنند و هم اینکه آقای مدیری تماشاچی بیشتری دارد، به همین دلیل بابت این اتفاق کاملا راضی هستم.  

تغییر رویکرد مهران مدیری در کارگردانی
«ساعت ۶ صبح»

رافعی در پایان با اشاره به تشابه حال و هوای داستان این فیلم با آثار خودش و تغییراتی که مدیری ایجاد کرده گفت: آقای مدیری قصد دارد در ادامه تغییراتی که در رویکرد بازیگری خود به وجود آورده، رویکردش در کارگردانی را نیز تغییر دهد. فیلمنامه «ساعت ۶ صبح» اصلا کمدی نیست و اگرچه شاید کمی لحظه‌های طنز داشته باشد، اما حتما طنزی تلخ خواهد بود.  

مهران مدیری فیلمبرداری «ساعت ۶ صبح» را با بازی خودش، سمیرا حسن‌پور، مهردادصدیقیان، مونا فرجاد، تینو صالحی، سعید زارعی، خیام وقار کاشانی و... با مدیریت فیلمبرداری مسعود سلامی از ابتدای تابستان امسال به طور رسمی در تهران کلید زد.

پیش‌تر گفته شده بود که ساخته جدید این کارگردان مضمونی ملتهب و اجتماعی دارد.

فیلمبرداری فیلم مدیری به پایان رسید

فیلمبرداری فیلم سینمایی «ساعت ۶ صبح» به نویسندگی و کارگردانی مهران مدیری و تهیه‌کنندگی علی اوجی به پایان رسید.

روابط عمومی این فیلم اعلام کرده که «ساعت ۶ صبح» در حال تدوین و صداگذاری است. 

همچنین فیلم سینمایی «غیبت موجه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی عباس رافعی که سال ۱۳۹۹ در تهران ساخته شده، داستان رازآلود زنی است که در جامعه امروز ایران در جستجوی گمشده خود است و ابوالفضل پورعرب، میترا حجار، علی اوجی، امیررضا دلاوری و سام نوری از جمله بازیگران آن هستند که تاکنون موفق به گرفتن مجوز اکران عمومی نشده است.
منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۹۴۴۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت