«کَت‌وُمَن» در چهار جشنواره جهانی

فیلم کوتاه «کَت‌وُمَن» به کارگردانی هادی شیبانی به چهار جشنواره بین‌المللی فیلم راه یافت.

«کَت‌وُمَن» در چهار جشنواره جهانی

فیلم کوتاه «کت‌وُمَن» به کارگردانی هادی شیبانی در ادامه حضور بین‌المللی خود به بخش مسابقه بیست و پنجمین دوره جشنواره اینونتا ایتالیا، سیزدهمین دوره جشنواره ملی فیلم دانشجویی اروگوئه، دوازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه اوبراورزل آلمان و سیزدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه نور جهان روسیه راه یافت.

جشنواره فیلم اینونتا ایتالیا Festival Internazionale Inventa un Film در سال ۱۹۹۸ توسط انجمن فرهنگی سینما شهر لنولا ایتالیا تاسیس شد. این جشنواره جزو انجمن‌ جشنواره‌های فیلم ایتالیا AFIC و فدراسیون کلوب‌های سینمایی ایتالیا FEDIC است.

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، بیش از ۳۰۰۰ فیلم کاندید شرکت در بخش بین‌الملل بوده‌اند که در نهایت ۲۰ فیلم انتخاب و فیلم کوتاه کت‌وُمَن در این لیست نهایی پذیرفته شده است.

بیست و پنجمین دوره جشنواره اینونتا لنولا از ۲ تا ۶ ماه اوت ۲۰۲۳ (۱۱ تا ۱۵ مرداد ۱۴۰۲) در شهر لنولا استان لاتینا ایتالیا برگزار می‌شود.

جشنواره ملی فیلم دانشجویی اروگوئه معروف به «فناسیس» FENACIES در سال ۲۰۱۲ با نگاه جشنواره‌ای ویژه جوانان برای ارزش‌نهادن به خلاقیت و تلاش آنها در رقابتی سالم، تاسیس شد.

هدف اصلی این جشنواره، تقویت هر چه بیشتر آموزش جوانان است تا از طریق ساخت فیلم کوتاه، ایده‌های خود را عینیت بخشیده و نمایش دهند. این جشنواره، در ابتدا مورد تایید وزارت آموزش‌وپرورش و سپس موردتوجه وزارت گردشگری و ورزش اروگوئه قرار گرفت و در سال ٢٠١۵، یونسکو، اهداف آموزشی و فرهنگی جشنواره ملی دانشجویی آن را تایید کرد.

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، امسال ۱۰۶ فیلم کوتاه در بخش بین‌الملل حضور خواهند داشت.

سیزدهمین دوره فناسیس از ۴ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۳ (۱۳ تا ۱۹ شهریور ۱۴۰۲) در مونته ویدئو، پایتخت اروگوئه برگزار خواهد شد.

جشنواره فیلم کوتاه اوبراورزل Filmfest Oberursel در سال ۲۰۱۰ با عنوان جشنواره فیلم تابستانی اُرشل آغاز به کار کرد و بعداً به‌ جشنواره اوبراورزل تغییر نام داد.

این جشنواره با شعار «درباره خوراکی‌ها، زندگی و عشق» و با دعوت از فیلم‌سازان بین‌المللی، غذا را به‌عنوان یک فرهنگ، تجربه حسی، یک چرخه زیستی، راهی برای گردآوری مردم و یک موضوع برای عدالت به تصویر می‌کشد.

دوازدهمین دوره این جشنواره از ۳۱ اوت تا ۳ سپتامبر ۲۰۲۳ (۹ تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۲) در شهر اوبراورزل آلمان برگزار خواهد شد.

جشنواره نور جهان International Youth Film Festival Light to the World نیز با هدف ترویج تربیت معنوی، اخلاقی، میهن‌پرستانه و زیبایی‌شناختی جوانان تاسیس شده است. از دیگر اهداف این جشنواره، ایجاد بستری برای گفت و گوی هنری میان کودکان و جوانان و شناخت فیلم‌سازان مستعد سینمای کودک و جوان و آموزش‌ و پرورش کودکان با استعداد است.

از بین ۳۴۷۰ فیلم ارسالی به این جشنواره، ۱۲۴ فیلم به بخش‌های مختلف مسابقه جشنواره راه یافتند که در بخش اجتماعی فیلم کت‌وُمَن یکی از ۹ فیلم پذیرفته شده است.

سیزدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه نور جهان از تاریخ ۴ تا ۸ اوت ۲۰۲۳ (۱۳ تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۲) در شهر ریبینسک روسیه برگزار خواهد شد.

در خلاصه داستان کَت‌وُمَن آمده است: کَت‌وُمَن آن‌قدر ضعیف شده است که دیگر نمی‌تواند کسی را نجات دهد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۹۵۲۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت