بازیگر زن مطرح سینما درگذشت

لیندا هاینس بازیگر فیلم Rolling Thunder در سن هفتاد و پنج سالگی درگذشت.

بازیگر زن مطرح سینما درگذشت

لیندا بازیگری است که برای حضور در فیلم‌هایی مانند Rolling Thunder و «بروبیکر» شهرت داشت. نام واقعی او لیندا لی سیلوَندر بود، علت مرگ او مشخص نیست.

او در شهر میامی به دنیا آمد و نخستین بار در نقش  دکتر آن بارتون در فیلم علمی تخیلی Latitude Zero کنار جوزف کاتن،سزار رومرو در سال ۱۹۶۹ ظاهر شد. سپس در فیلمCoffy در سال ۱۹۷۳ ، در درام جنایی  The Nickel Ride و در تریلر  The Drowning Poo در سال ۱۹۷۵ ایفای نقش کرد.

نقشی که او در تریلر روانشناختی Rolling Thunder (به فارسی رعدنورد) ایفا کرد محبوب علاقمندان سینما مانند تارانتینو بود. گفتنی است که تارانتینو در  اکران این فیلم در جشنواره کن امسال حضور یافت . و  سپس یک مسترکلاس برگزار کرد. 

تارانتینو  درباره هاینس گفته:نقش آفرینی فیلم برای من در رعدنورد لیندا هاینس در نقش لیندا فورچت است! اما لیندا فورچت محبوب ترین کاراکتر زن از نگاه من در یک فیلم پل شریدری است. او شباهت چهره به آوا گاردنر دارد….»

او تنها یکبار نقش اصلی یک فیلم را ایفا کرد که آن هم فیلمی با موضوع زندان در سال ۱۹۷۹ به نام «تجربیات انسانی» بود. سپس نقش کارول را در فیلم «بروبیکر» کنار رابرت ردفورد، مورگان فریمن و جین آلکساندر بازی کرد. سپس از کانون توجه‌ها دور شد.

او عضو اکتور استودیوز و انجمن بازیگران آمریکا بود. سپس به عنوان منشی حقوقی پس از پایان یافتن کارنامه بازیگری به کار مشغول شد. به کارولینای جنوبی نقل مکان  و آنجا با پسرش گرگوری لیف از  سال ۲۰۱۹ زندگی کرد.
منبع: سینما اعتماد
کد مطلب: ۳۶۹۷۶۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت