استقبال میلیاردی از ۲ فیلم اجتماعی در ۳ روز نخست

فیلم‌های «عامه‌پسند» و «حدود ۸ صبح» درحالی طی ۳ روز نخست نمایش خود، مجموعا به فروشی میلیاردی رسیدند که این آمار با توجه به اکران ناگهانی و نبود تبلیغات کافی، یک برآورد قابل قبول به حساب می‌آید.

استقبال میلیاردی از ۲ فیلم اجتماعی در ۳ روز نخست

۲ فیلم عامه‌پسند و حدود ۸ صبح درحالی از چهارشنبه به روی پرده رفتند که موفق شدند تا افتتاحیه‌ای بیشتر از ۱ میلیارد تومان را تجربه کنند.

این عملکرد با توجه به اکران ناگهانی آثار و عدم‌تبلیغات کافی، بسیارخوب خوب ارزیابی شده و این انتظار می‌رود که در ادامه، استقبال بیشتری از این آثار به عمل آید.

عامه‌پسند موفق شد تا طی ۳ روز نخست نمایش خود، ۱۱ هزار و ۴۰ نفر را به سینماها کشانده و ۶۲۶ میلیون تومان نیز بفروشد. برای سومین ساخته سهیل بیرقی، ۳۵۳ سانس تعریف شد.

فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا و باران کوثری در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

حدود ۸ صبح هم ۷۸۰۵ نفر مخاطب داشت و گیشه‌اش به ۴۴۷ میلیون تومان رسید. فیلم جدید منوچهر هادی در ۲۷۹ سانس نمایش داده شد. پنجشنبه شب برای این فیلم، اکرانی مردمی با حضور یکتا ناصر و کامبیز دیرباز در پردیس کورش برگزار شد که بلیت‌های هر ۲ سانس اکران مردمی، به‌صورت کامل به فروش رفت و به این ترتیب، این ۲ فیلم اجتماعی موفق شدند تا ۱۸ هزار و ۸۴۵ نفر را به سینماها بکشانند و ۱ میلیارد و ۷۳ میلیون تومان فروش به گیشه واریز کنند.

کامبیز دیرباز، یکتا ناصر، سارا رسول‌زاده، حسن پورشیرازی و منوچهر هادی، بازیگران این فیلم هستند.

نکته قابل‌توجه در مورد این آثار آن‌که، هر ۲ فیلم موفق شدند تا به سانس‌های فوق‌العاده در تهران و چند مرکز استان برسند. تا پیش از نمایش این فیلم، تنها فیلم هتل، مشمول سانس فوق‌العاده بود. این، نخستین سانس‌های فوق‌العاده برای فیلم‌های اجتماعی طی ۱۰ ماه اخیر محسوب می‌شود.

تا قبل از چهارشنبه، گیشه در اختیار آثار کمدی و کودک بود و سینمای اجتماعی، نماینده‌ای بر روی پرده نداشت.

اکران هم‌زمان ۲ فیلم اجتماعی پرمخاطب‌، علاوه بر اینکه توازن و عدالت منطقی بیشتری را بر روی پرده توزیع می‌کند بلکه سبب افزایش مخاطب و بهبود راندمان گیشه شده و این انتظار به‌جا را به وجود می‌آورد که در روزهای خوب استقبال از سینماها، رکوردهای پساکرونایی جابه‌جا شده و گیشه ۱۰۰۰ میلیاردی امسال سینمای ایران، در دسترس‌تر از هر زمان دیگری باشد.

 
 
منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۷۱۶۰۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت