بازیگر فیلم تایتانیک درگذشت

برنارد هیل بازیگر «تایتانیک» و «ارباب حلقه‌ها» درگذشت.

بازیگر فیلم تایتانیک درگذشت

«برنارد هیل»، بازیگری که بیشتر با فیلم‌های «تایتانیک» (Titanic) و «ارباب حلقه‌ها» (Lord of the Rings) شناخته می‌شد، در ۷۹ سالگی درگذشت. نمایندگان بازیگر در مصاحبه با بی‌بی‌سی درگذشت او در ساعات اولیه روز یکشنبه را تأیید کرده‌اند. او قرار بود این هفته در کامیک کان لیورپول حضور پیدا کند.

هیل در سه‌گانه سینمایی «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی پیتر جکسون نقش شاه روهان و در «تایتانیک» به کارگردانی جیمز کامرون نقش «کاپیتان ادوارد اسمیت» را بازی کرده بود.

هیل سابقه بازی در نقش درام بریتانیایی «پسران بلک‌استاف» (Boys from the Blackstuff) بی‌بی‌سی را داشت و میان «تایتانیک» و «بازگشت پادشاه» (Lord of the Rings: The Return of the King) در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ تنها بازیگر تاریخ سینما با چند فیلم با بیش از ۱۱ نامزدی اسکار بود.

هیل ۱۷ دسامبر سال ۱۹۴۴ در بلکلی، منچستر متولد شد و در یک خانواده کاتولیک معدن‌چی رشد کرد. او پس از بازی در چند نقش کوتاه در سریال‌هایی چون «من، کلاودیوس» (I, Claudius) در سال ۱۹۷۹ با تله‌تئاتر «چیز سیاه» (The Black Stuff) به شهرت رسید و در نقش مردی به نام «یوسر هیوز» را بازی کرد. او این نقش را در نسخه سریالی تله‌تئاتر که «پسران بلک‌استاف» نام گرفت تکرار کرد.

 

او در سال‌های بعد در فیلم‌هایی چون «روح و تاریکی» (The Ghost and the Darkness) مقابل وال کیلمر و مایکل داگلاس و در «جنایت واقعی» (True Crime) کلینت ایستوود» ظاهر شد. هیل بعدها درباره ایستوود گفت: «او می‌داند که بازیگران چگونه فکر می‌کنند و به شدت در صحنه فیلمبرداری ساکت است و نسبت به کارگردانی رویکرد آرامی دارد.» او درباره تجربه بازی در دو فیلم «ارباب حلقه‌ها» گفته بود: «از همه دقایقش در هر روزش لذت بردم.»

 

منبع: 30نما
کد مطلب: ۳۷۵۱۲۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت