کتاب کمک درسی نهم چی بخرم؟

برخلاف گذشته که کتاب های کمک درسی خیلی محدود بودن و یا خیلی بی کیفیت، امروزه اینقدر کتاب های کمک درسی گسترده شدن که ما بین شون باید انتخاب کنیم که کدوم رو بخریم و کدوم بهتره؟! در ادامه ی این مقاله سعی میکنیم تا بهترین انتخاب رو به شما نشان بدیم.

کتاب کمک درسی نهم چی بخرم؟

کتاب کمک درسی نهم گاج

بازار کتاب های کمک درسی متوسطه اول به دست دو برند از این زمینه اشغال شده که یکی از آن ها خیلی سبز و دیگری گاج.

در گاج ما با سری کتاب های متنوعی روبه رو هستیم که هر کدام از آن ها کاربرد و قابلیت های خاصی داره. در ادامه این اسامی آورده شده. در ابتدا یک توضیح خلاصه برای سری کتاب های گاج برای شما آماده کردیم تا انتخاب بهتری برای خرید کتاب کمک درسی نهم داشته باشید.

سیر تا پیاز: مجموعه کتاب های سیر تا پیاز از سه بخش کلی تشکیل شده تا انواع نیاز های دانش آموزان رو برطرف کنه. در بخش اول آموزش و تمرین ، بخش دوم آزمون و نمونه سوال و در بخش انتهایی این کتاب تست ها نکته هایی آورده شده.

کارپوچینو: ترتیب این کتاب بر اساس زیربخش های کتاب درسی بوده؛ این کتاب حاوی درسنامه و آزمون هایی در آخر هر فصل میباشد. از مزیت های این سری کتاب ها میشه به دارا بودن آزمون هایی برای تمرین نوبت اول و دوم اشاره کرد.

پرسمان: این کتاب با دارا بودن درسنامه های کامل سعی بر این داشته تا درسنامه های کاملی رو به دانش آموز اعطا کنه و به عنوان یک کتاب خودآموز شناخته می شود. همچنین دارای تست و تمرینات مشابهی نسبت به تمرینات کتاب درسی می باشد.

 

کتاب کمک درسی نهم خیلی سبز

ناشر خیلی سبز از سری کتاب های با تنوع کمتری برخوردار است و فعالیت این ناشر بیشتر در پایه متوسطه دوم می باشد و کتاب های کنکوری آن بسیار معروف اند. از سری کتاب هایی که این ناشر برای پایه ی نهم منتشر کرده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کتاب کار: این کتاب برای تمرین می باشد و در درسی مانند ریاضی کاربرد بیشتری دارد.

ماجرا های من و درسام: احتمال زیاد این کتاب رو دست یکی از دوستان و آشنایان خودتون دیدین؛ کتاب هایی که با عنوان ماجرا های من و درسام ارائه شده به هدف گرفتن نمره ی کامل دانش آموز میباشد و شعار خیلی سبز نیز همین مورد بوده.

شب امتحان: کتاب های شب امتحان خیلی سبز بیشتر برای مرور و جمع بندی مطالب در زمان کم می باشد؛ این کتاب از حجم کمی برخورداره و اگر قصد این رو دارید تا یک منبع کامل خریداری کنید این کتاب اصلا پیشنهاد نمیشه.

تیزهوشان: شاید فرزند و یا دانش آموز شما قصد داره تا سطح بالایی از سوالات رو برای خودش داشته باشه و خیلی خیلی آماده تر به سمت امتحانات و یا ورودی مدارس برتر برود. این کتاب برای این دسته از دانش آموزان ساخته شده و نسبت به الباقی کتاب ها سطح بالاتری رو داره.

تنمتنم

خرید کتاب کمک درسی ریاضی نهم

همینطور که می دونید یکی از چالشی ترین دروس از دبستان تا دانشگاه درس ریاضی بوده و دانش آموزان به طور معمول در این درس ضعف زیادی دارن و علاقه ی اونا به کتاب کمک درسی دو چندان می شود. کتاب های کمک درسی که برای این درس وجود داره به شرح ذیل می باشد:

 • کتاب ماجرا های من و درسام ریاضی نهم خیلی سبز
 • کتاب ریاضی نهم سری سیر تا پیاز گاج
 • کتاب ریاضی نهم سری پرسمان گاج
 • کتاب ریاضی نهم سری کارپوچینو گاج
 • کتاب تیزهوشان ریاضی نهم ( این کتاب دارای دو جلد می باشد. ) خیلی سبز
 • کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز

(ترتیب کتاب ها از کتاب پیشنهادی ما به پایین چیده شده؛ ولی باز هم خود شما هستین که باید طبق نیاز خودتون تصمیم به خرید یکی از این کتاب ها بگیرید.)

خرید کتاب کمک درسی علوم تجربی نهم

درس علوم تجربی شاید یکی از دروس خاطره انگیز برای دانش آموزان باشه؛ در متوسطه ی دوم این کتاب به چندین درس متفاوت مثل فیزیک و شیمی تقسیم میشه که نشون میده چقدر مهم و جامعه. همینطور که می دونید در انتهای پایه ی نهم شما باید رشته ی مورد علاقه خودتون رو انتخاب کنید و برید سمت اون، درس علوم تجربی برای اون افرادی که قصد دارن به سمت رشته ی تجربی و یا ریاضی فیزیک برن درسی مهم شمرده میشه. کتاب های کمک درسی این درس در زیر برای شما آورده شده:

 • کتاب ماجراهای من و درسام علوم نهم خیلی سبز
 • کتاب علوم نهم سری پرسمان گاج
 • کتاب علوم نهم سری سیر تا پیاز گاج
 • کتاب پیشتاز علوم نهم خیلی سبز
 • کتاب علوم نهم سری شاهکار کلاغ سپید
 • کتاب تیزهوشان علوم نهم خیلی سبز
 • کتاب شب امتحان علوم نهم  خیلی سبز

بلالبا

خرید کتاب کمک درسی زبان نهم

زبان علاوه بر اینکه خیلی مهم و کاربردی هست، سختی خودش رو داره. به لطف آموزشگاه های زبان امروزه اکثر دانش آموزان از سطح خوبی در زبان برخوردارند ولی اون افرادی که دسترسی به این کلاس ها ندارند معمولا ضعف زیادی از خودشون در امتحانات این درس نشون میدن. درس زبان نیاز به تکرار و تمرین لغات و گرامر داره اما باز هم لیستی از کتاب های کمک درسی وجود داره که  می تونه به شما در این درس کمک کنید:

 • کتاب زبان انگلیسی نهم سری کارپوچینو گاج ( این کتاب دارای لوح فشرده نیز هست و این امر باعث شده تا در صدر لیست ما قرار بگیرد و کارآمدی بیشتری نسبت به بقیه ی کتاب ها داشته باشد )
 • کتاب زبان انگلیسی نهم سری پرسمان گاج ( وجه تمایز این کتاب دارا بودن دفترچه لغات است که به شدت استفاده از اون توصیه میشه )
 • کتاب زبان انگلیسی نهم سری سیر تا پیاز گاج
 • کتاب زبان انگلیسی نهم سری 6420 گاج ( طبق گفته ی گاج این کتاب مدعی شده تا در 64 صفحه به شما نمره ی 20 رو اعطا کنه؛ ولی باز هم بهتره که بدونید زبان نیاز به تکرار و تمرین داره و این حجم کم به شما اجازه ی تمرین زیاد رو نمیده )

خرید کتاب کمک درسی عربی نهم

ماهیت این درس با زبان انگلیسی تقریبا مشابه است ولی تفاوتی که با آن دارد حروف یکسان با زبان فارسی است که باعث میشه فهم و خواندن ما در آن راحت تر باشه. با توجه به اینکه تعداد زیادی از کلمات فارسی و عربی معنای یکسانی دارند این زبان فراموشی کمتری پیش دانش آموزان داره و بخش مهم اون قواعد هست که بهتره از کتاب های کمک درسی کمک بگیریم:

 • کتاب عربی نهم سری پرسمان گاج
 • کتاب ماجراهای من و درسام عربی نهم خیلی سبز
 • کتاب تیزهوشان عربی نهم خیلی سبز

همونطور که در ابتدای مقاله گفته شد برخی کتاب ها وجود دارند که بصورت جامع ارائه شدن و تمام دروس پایه رو در خودشون جا دادن؛ معمولا این کتاب ها پیشنهاد نمیشه چون برای داشتن حجم مناسب سعی میشه که مطالب کم حجم تر ارائه بشه. برخی از این کتاب ها: 1-کتاب جامع نهم سری کارپوچینو گاج 2- کتاب گام به گام جامع دروس نهم انشارات منتشران

 

کد مطلب: ۳۶۱۲۲۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت