معرفی کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی

کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدای برای آن دسته از دانش آموزان پایه ابتدایی که قصد شرکت در آزمون نمونه دولتی یا تیز‌هوشان را دارند، بسیار مفید و کاربردی می‌باشد. البته استفاده از کتاب‌های کمک درسی می‌تواند برای همه دانش آموزان مفید باشد و به آن‌ها در یادگیری عمیق درس‌های پایه ابتدایی کمک زیادی کند.

مهم‌ترین کتاب‌ های کمک درسی سوم ابتدایی شامل کتاب کمک درسی ریاضی، کتاب کمک درسی علوم، کتاب کمک درسی فارسی و کتاب کمک درسی املا می‌باشد. این کتاب‌های کمک درسی می‌توانند به یادگیری هر چه بهتر دروس اصلی در پایه سوم ابتدایی کمک کنند. یکی از مشکلاتی که بیشتر والدین با آن مواجه می‎شوند، انتخاب بهترین کتاب کمک درسی برای فرزندان خود است. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل با کتاب‎های کمک درسی پایه سوم ابتدایی آشنا کنیم تا بتوانید در بین گزینه‌های موجود بهترین کتاب کمک درسی را انتخاب نمایید.

 

آیا تهیه کتاب کمک درسی برای دانش آموزان سوم ابتدایی ضروری است؟

این کتاب‌ها به دانش آموزان کمک می‌کنند تا کتاب‌های درسی خود را بهتر یاد بگیرند و توانایی آن‌ها برای حل سوالات بیشتر شود. در واقع کتاب‎های کمک درسی به دانش آموزان کمک می‌کند که با انواع سوالات آشنا شوند و بتوانند روش حل سوالات را یاد بگیرند. تهیه کتاب کمک درسی ضروری و لازم نیست. اما دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون‌های نمونه دولتی و تیزهوشان را دارند، بهتر است از کتاب‌های کمک درسی در کنار کتاب‌های درسی خود استفاده نمایند. زیرا آزمون‌های نمونه دولتی و تیز‌‌‌هوشان بیشتر تستی هستند و داشتن کتاب کمک درسی به دانش آموزان کمک می‌کند که با سوالات تسی و روش حل آن‌ها بیشتر آشنا شوند.

 

کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی چه ویژگی دارند؟

کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی در دو دسته جامع و تک درس در بازار موجود می‌باشند. کتاب‌های جامع به کتاب‌هایی گفته می‌شوند که شامل تمامی دروس پایه سوم ابتدایی هستند. اما کتاب‌های تک درس تنها شامل یک درس هستند. مثل کتاب گاج ریاضی سوم ابتدایی که تنها شامل درس ریاضی می‌باشد. همه کتاب‌های کمک درسی شامل سه بخش کلی هستند. بخش اول سوالات هستند. بخش دوم درسنامه و بخش سوم جواب سوالات به صورت تشریحی است. دانش آموزان می‌توانند ابتدا بخش درسنامه  کتاب را مطالعه نمایند سپس به سراغ سوالات بروند و به آن‌ها پاسخ بدهند. برای اطمینان از درستی جواب خود نیز می‌توانند به بخش پاسخنامه مراجعه کنند و جواب کامل سوال مدنظر خود را پیدا کنند.

کتاب‌های جامع بهتر هستند یا کتاب‌های تک درس؟

از آن جایی که تعداد کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی بسیار متنوع است، شاید بین گزینه‌های انتخابی موجود سردرگم شوید. بیشترین سوالی که والدین از کتاب فروشی‌ها می‌پرسند این است که کتاب‌های کمک درسی جامع بهتر هستند یا کتاب‌های تک درس؟ برای پاسخ به این جواب باید به شما بگوییم که هر کدام از کتاب‌ها یکسری مزایا و معایب دارند و شما بسته به نیاز فرزند خود می‌توانید انتخاب کنید که کدام یک را تهیه نمایید. به طور کلی نمی‎توانیم بگوییم که کدام کتاب بهتر است. کتاب‎های جامع شامل تمامی درس‎های پایه سوم ابتدایی هستند. این کتاب‎ها معمولا بسیار حجیم و سنگین هستند. از آن جایی که همه درس‌ها را شامل می‌شوند سوالات هر درس کم تر از سوالات موجود در کتاب‌های تک درس می‎باشد. از طرفی به دلیل سنگین بودن آن‎ها حمل این کتاب‎ها برای دانش آموزان بسیار سخت است. اما از خوبی‎های که این کتاب‌ها دارند این است که دیگر نیازی نیست برای هر کدام از درس‎ها به طور جداگانه کتاب تهیه شود و همین باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود.

نمتمتن

 کتاب‌های تک درس تنها شامل یک درس هستند. این کتاب‌ها کم حجم‌تر هستند به همین دلیل نیز حمل آن‎ها برای دانش آموزان ابتدایی راحت‎تر است. تعداد سوالات در کتاب‎های تک درس بیشتر است و دانش آموزان می‎توانند با نمونه سوالات بیشتری آشنا شوند. اگر بخواهید برای هر درس به طور جداگانه کتاب کمک درسی تهیه کنید نیاز به صرف هزینه بیشتری دارید. موارد گفته شده یک مقایسه کلی از دو نوع کتاب کمک درسی بود. شما می‌توانید با توجه به این نکات بهترین گزینه را برای فرزند خود انتخاب نمایید.

 انواع کتاب های کمک درسی سوم ابتدایی

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم کتاب‌های کمک درسی متنوعی در بازار موجود می‌باشد. ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی آشنا کنیم. این کتاب‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

کتاب های کمک درسی سوم ابتدایی گاج

گاج، یکی از انتشارات معتبر در زمینه انتشار انواع کتاب‌های کمک درسی از ابتدایی تا پیش دانشگاهی می‌باشد. بیشتر افراد با کتاب‌های کمک درسی گاج آشنایی دارند. کتاب‌های کمک درسی گاج طرفداران زیادی دارند. گاج برای پایه سوم ابتدا کتاب کار ریاضی، کتاب کار علوم، کتاب کار فارسی، کتاب کار املا و کتاب کار جامع سوم ابتدایی را منتشر کرده است. از مزیت‌های خوب کتاب‌های کمک درسی گاج می‌توانیم به درس‌نامه کامل و جامع آن‌ها اشاره کنیم. انتشارات گاج در کتاب کار‌‌های که برای پایه سوم ابتدایی منتشر می‌کند علاوه بر طرح سوالات متنوع، جواب سوالات را نیز در انتهای کتاب قرار داده است.

کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی خیلی سبز

خیلی سبز نیز یکی از انتشارات معتبر در زمینه چاپ انواع کتاب‌های کمک درسی است. خیلی سبز کتاب کار ریاضی، کتاب کار علوم، کتاب کار فارسی و کتاب کار جامع سوم ابتدایی را برای دانش آموزان پایه سوم ابتدایی منتشر کرده است. انتشارات خیلی سبز نیز در کتاب کا‌رهای که برای پایه سوم ابتدایی منتشر کرده است، از سوالات متنوع، پاسخنامه کامل و جامع و همچنین درسنامه استفاده کرده است. یکی از مزیت‌های خوبی که کتاب کار‌های خیلی سبز دارند این است، که سوالات را طبقه بندی کرده‌اند. یعنی سوالات در سه سطح آسان، متوسط و سخت دسته‌بندی شده‌اند. این کار به دانش آموزان کمک می‌کند تا سطح مهارت و یادگیری خود را بسنجند.

فقفقع

کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی مهر و ماه

انتشارات مهر و ماه کتاب کار جامع سوم ابتدایی را برای این پایه منتشر کرده است. در این کتاب کار سوالات بسیار متنوعی از هر کدام از دروس پایه سوم ابتدا طرح شده است. همچنین انتشارات مهر و ماه برای هر بخش از کتاب جامع سوم ابتدایی یک درسنامه قرار داده است، که شامل تمامی نکات مهم و کاربردی هر بخش است. علاوه بر این موارد پاسخنامه سوالات نیز در انتهای کتاب قرار گرفته است.

کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی پویش

کتاب کارهای انتشارات پویش نیز بسیار جامع و کاربردی هستند. این کتاب کارها به دانش آموزان کمک می‌کند که نکات مهم درس‌های ریاضی، علوم، فارسی و نگارش را بهتر یاد بگیرند. همچنین دانش آموزان را با انواع سوالات تستی، جا خالی، جدول و .. آشنا می‌کند.

 

خلاصه

به طور خلاصه کتاب‌های کمک درسی سوم ابتدایی به دانش آموزان این پایه کمک می‌کند که هر چه بهتر و عمیق‌تر درس‌های این پایه را یاد بگیرند. کتاب کارها همچنین دانش آموزان را با انواع سوالات تستی و تشریحی آشنا می‌کنند. برای دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان یا نمونه دولتی را دارند استفاده از کتاب‌های کمک درسی لازم است تا آن‌ها را با نحوه سوالات تستی آشنا کند.

برای خرید کتاب کمک درسی می‌توانید به سایت آفر بوک با مدیریت علی احمدی مراجعه نمایید.

 

کد مطلب: ۳۶۱۳۴۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت