بررسی انواع میز چک اوت فروشگاهی

با توجه به این مساله که رضایت و خرسندی مشتریان اولین اصل و اساس یک فروشگاه موفق میباشید بایستی تمامی جزییات فعالیت یک هایپرمارکت در راستای ایجاد حس خوب و رضایت مشتریان باشد.

یکی از عواملی که سبب ایجاد رضایت در افراد میگردد ابزار مناسب خرید میباشد. با توجه به گسترش تکنولوژی و پیشرفت تجهیزات مختلف میتوان رفاه مشتریان را به سادگی تامین نمود.

میز چک اوت

یکی از ابزار و تجهیزات فروشگاهی میز چک اوت است. میز چک اوت یا همان میز صندوق یکی از اساسی ترین قسمتهای هر فروشگاه میباشد به این علت که یکی از مهمترین بخش های خرید و مارکت ها بخش تسویه حساب با مشتریان است.

اگر مشتری فروشگاه در لحظه تسویه حساب و اتمام خرید دچار احساس خستگی، کلافگی یا نارضایتی شود با همان ذهنیت منفی از فروشگاه خارج شده و امکان بازگشت مجدد مشتری به فروشگاه بسیار کاهش پیدا میکند .

به همین علت فروشگاها باید با توجه به عوامل مختلف از جمله فضای فروشگاه، حجم متوسط خرید، تعداد مشتریان و... میز چک اوت مناسب را انتخاب نمایند که از اتلاف وقت، انرژی و فضا جلوگیری شود .

انواع میزهای چک اوت

میز های چک اوت انواع مختلفی داشته و معمولا از جنس فلزات با رنگ پودری الکترواستاتیک میباشند. در کل این میزها دارای بخشی مختص اپراتور می باشند که شامل کمد و کشو است.

معمولا این میز ها با توجه به اندازه و انواع مختلف موجود در بازار از اجزا متفاوتی ساخته شده اند که شامل : کنسول، گیره، کشو، سبد نگهدارنده کیسهای پلاستیکی، پایه کارت خوان، چراغ های روشنایی، کشو های مخصوص نگهداری پول، زیرپایی مناسب برای اپراتور، صفحه غیرفعالسازی بارکد ها، نگهداره دستگاه بارکدخوان  و ...

فروشگاها با توجه به نیاز خود و مشتریان میتوانند از انواع این میز ها استفاده کنند .

میز ها شامل موارد دیگر از جمله: محل قرارگیری صندوق، موتور تسمه با قابلیتهای متحرک، ضربه گیر، چشم الکترونیک و...  می باشند .

دنتان

میز های چک اوت به دو دسته تقسیم میشوند :

  • ثابت

میزهای ثابت که معمولا با نام اکسپرس شناخته میشوند به طول کلی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ سانتی متر هستند و فاقد موتور و تسمه می باشند. این میز ها با توجه به ابعاد و عدم تحرک معمولا برای سوپرمارکت های کوچک با حجم خرید متوسط مناسبتر و محبوب تر هستند .

  • متحرک

میز چک اوت متحرک معمولا دارای ابعاد بزرگتر و مناسب برای هایپر مارکت ها و فروشگاهای زنجیره ای می‌باشد. این میز ها به میزهای نقاله دار نیز معروف اند.

ساختار و عملکرد این میز ها به این صورت است که دارای سه بخش اصلی میباشد که شامل صندوق ؛ نوار نقاله ؛ تخلیه کالا است. این میز ها دارای یک موتور هستند که باعث چرخش نوار نقاله و اسان شدن امور و افزایش سرعت عکل اپراتور  میگردد

وجود چشم الکترونیک در این میز ها به عدم انباشته شدن کالاها و سرعت عمل مناسب بسیار کمک کننده میباشد

یکی از مواردی ک باید مورد توجه ویژه فروشگاها در خرید میز های چک اوت قرار بگیرد این است که نوار نقاله این میز ها به میزان متناسبی پهن باشد درصورتی که این نوار از حد متناسب باریکتر باشد باعث بهم ریختگی و افتادن کالاهای مشتریان شده و همین امر سبب ایجاد نارضایتی در بین مشتریان میگردد

با توجه به موارد ذکر شده و در نظر گرفتن فضا و حجم متوسط مراجعه مشتریان و خرید های روزانه باید دقت شود که چه میز چک اوت فروشگاهی برای فروشگاه مدنظر مناسب تر میباشد

بطور کلی میز چک اوت یکی از جدانشدنی ترین بخش های فروشگاهای موفق بوده و نباید این بخش را در  کسب رضایت مشتریان و موفقیت فروشگاه نادیده گرفت.

نمتاناتن

تولید و مجری انواع قفسه بندی و قفسه فروشگاهی

شرکت تک قفسه با 20 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع قفسه های فلزی از جمله قفسه فروشگاهی، قفسه انباری، قفسه راک، قفسه هایپری با بسیاری از کمپانی های معتبر و معروف ایرانی همکاری داشته و در تمام این سال ها سعی کرده ایم با بکارگیری همزمان نوآوری و کیفیت بهترین محصولات را برای شما مشتریان عزیز تولید کنیم. برای خرید انواع قفسه های انبار، خرید قفسه فروشگاهی، قفسه های پیش ساخته می توانید به سایت تک قفسه مراجعه نموده و از مشاورین ما جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت قفسه های فروشگاهی،استعلام  قیمت قفسه راک کمک بگیرید.

 تک قفسه با داشتن نیروهای مجرب و کارآزموده یکی از معتبر ترین مراکز ارائه خدمات قفسه بندی، قفسه فروشگاهی، قفسه بندی انباری، قفسه بندی سوپرمارکتی، قفسه بندی درایوین راک، قفسه بندی کانتی لور، قفسه بندی مزنین، قفسه بندی سرد خانه ای، قفسه بندی پیچ و مهره ای،  قفسه بندی بازویی، قفسه بندی صنعتی، قفسه بندی دیواری، قفسه فروشگاهی وسط فروشگاهی، قفسه فروشگاهی یک طرفه، قفسه فروشگاهی دو طرفه، قفسه فروشگاهی گرد، قفسه فروشگاهی سفارشی، قفسه بندی انباری نیم طبقه صنعتی، قفسه بندی بندی هایپرمارکتی و… در ایران میباشد.

 

کد مطلب: ۳۶۱۷۱۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت