میثم شکری ساز : مواظب دام کلاهبرداران مهاجرتی باشید !

دکتر میثم شکری ساز، عضو کانون کارآفرینان اصفهان و مشاور مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در مورد روش‌های تازه و روزافزون کلاهبرداری در زمینه مهاجرت از کشور هشدار داد و در این زمینه، توصیه‌هایی برای شهروندان ارائه داد.

میثم شکری ساز : مواظب دام کلاهبرداران مهاجرتی باشید !

او در مصاحبه خود، ضمن ابراز امیدواری برای کاهش موارد کلاهبرداری در این زمینه، توصیه کرد شهروندان با رعایت اصول امنیتی و تحقیقات عمیق درباره ماهیت شرکت‌هایی که پروسه مهاجرتشان را به جریان می‌اندازد، از افزایش این موارد و درنتیجه مالباختگی جلوگیری کنند.

شکری ساز ادامه داد: همه ما دوست داریم دستگاه‌های ذی‌ربط و سازمان‌های وابسته به چنین مؤسساتی، نظارت‌های بیشتری اعمال کرده و از کار و فعالیت مؤسسات بدون مجوز جلوگیری کنند، بااین‌حال خودمان هم باید مراقب دامی که سودجویان برایمان پهن کرده‌اند باشیم. این مهم تنها با جستجو و استعلام سوابق این مؤسسات قابل رهگیری خواهند بود. شما راه‌های گوناگونی برای این کار در پیش دارید. از جمله مراجعه به وب‌سایت وزارت کار و استعلام مجوزهای این موسسه‌ها، دیدن سایت‌های موسسه‌ها، صحبت با مشتریان قبلی‌شان در صورت امکان و همچنین رؤیت مدارک لازم در موقع مراجعه به آن‌ها.

آقای شکری ساز با اشاره به روش‌های متعدد کلاهبرداری در حوزه مهاجرت افزود: یکی از ترفندهای کلاهبرداری در این حوزه، سو استفاده از اعتماد شاکی است، تبلیغات فریبنده در خصوص مهاجرت نیز روشی دیگر به شمار می‌رود.

وی به مردم هشدار داد با نگاهی تیزبینانه و جستجوگر، اقدامات خودشان را به دست وکلای باتجربه، مشاورین مورد اعتماد و مؤسساتی سالم و بدون سوءسابقه بسپارند.

منبع: ایلنا

کد مطلب: ۳۶۵۳۸۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت