کفر فراگیر و مبارزه کمیک ما با حجاب

یوسفعلی میرشکاک در یادداشتی در خبرآنلاین نوشته است: اول وآخریار آیا شعار وسخنرانی وتبلیغات می تواند واقعیت را تغییر بدهد؟ آیا اگر بگوییم دلار امریکا شکست خورده است افتضاح ریال تدارک می شود؟

کفر فراگیر و مبارزه کمیک ما با حجاب

سال‌هاست که چشم خود را به فقر و گرانی و بیکاری و دیگرفجایع فراگیر بسته‌ایم و گمان می بریم اگر بدحجابی را چاره کنیم تمام مشکلات کشور رفع می شوند. این موضع کمیک نشان می دهد که ما سراپا در ژرفای جهل و جور فرو رفته‌ایم و متعمدانه می خواهیم نبینیم ،بیدار نشویم، نفهمیم . اما بحرانهای ویرانگر روز به روز فراگیرتر می شوند چندان که تتمهء هویت قومی و دینی از هرگونه کارایی بیفتد و به نیست انگاری جای بسپارد.

 

اگر یک صدم اهتمام به حجاب ،عدالت برای قدرت پرستان اهمیت داشت و اگر یک صدم تبلیغات سیاسی علیه امریکا ،مبارزه با رانت خواری و اختلاس جدی گرفته می شد، امروز بسیاری از مصائب و فجایع دامنگیر کشور نبود و حجاب هم چنان بود که مورد رضایت خاطر قدرت و حواشی آن باشد.

کسانی که تمام اصول و فروع دیانت را فراموش کرده‌اند و چنان جلوه می دهند که گویی خدا و پیامبران و اوصیای آنان علیهم السلام از دین جز پوشش زنان غایتی در نظر نداشته‌اند، فردای قیامت ...‌صریح می‌گویم کسانی که نمی‌اندیشند یک زن معاش خود را زیر بار بحران اقتصادی روزافزون چگونه تامین می کند و به همین دلخوشند که پوشش مطلوب آنها را رعایت کند، یا هیچ باوری به خدا و معاد ندارند یا مصادیق اولئک کالانعام بل هم اضل اند. امیر مومنان فرمود: کادالفقر ان یکون کفرا.

ما سال‌هاست متعمدانه به فقر دامن می زنیم که کفر فراگیر شود پس این چه وجهی از ریاونفاق است که بر کفر چشم ببندیم و حجاب را دائر مدار دین جلوه بدهیم.

خاتم انبیا صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید: الانسان حریص علی مامنع.

آیا تعمد ما در این منع توام با سرکوب جز برای این است که بی حجابی فراگیر شود؟

این حرف‌ها نه برای آن است که اهل قدرت بفهمند.دیر شده است و راه فهم مسدود است و تفکر ناممکن . می‌خواهم بگویم مرده های زمان اخنوخ هم فهمیده اند که از همان اول بنابر این بوده است که در عصر رسانه های فراگیر دیداری چهره ای مشوه و بیدادگرانه و سطحی و عوامانه و فاقد فکر و ذکر از تشیع در ایران و از تسنن در کشورهای همسایه نشان داده شود.اگر اینکه بام تا شام حرفها و کارهایمان مایهء ریشخند جهانیان باشد توفیق و توانمندی است خجسته باد این پیروزی بر آنان که به شترمرغ اقتدا می کنند.

سالهاست که به کلام سیدنا اباجعفر محمدابن علی الباقر می اندیشم که این روزگار را پیشگویی فرموده و گفته است در چنین عهدی در دل خاک بودن بهتر از برخاک به سربردن است .سالهاست که دعای اصلی من اللهم انی اسئلک الموت است اما بیچاره را چه چاره که فرمان نمی رسد. من نیک می دانم که گرفتاران استدراج نمی‌توانند بفهمند و نمی‌خواهند بفهمند که توابع جهل و جور آنان چه صدمه ای به دین و دنیای بندگان خدا می زند ،اما می گویم که علیرغم انف اهل جهل و جور، قیامت راست است و رجال علی الاعراف راست است و صراط و میزان راست است وبدا به حال کسانی که حق الناس را پایمال می کنند و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون.

کد مطلب: ۳۶۷۲۹۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت