مدت زمان یادگیری هنگ درام چقدر است؟

هنگ دارم یکی از سازهای محبوب است که در چند سال اخیر به اوج شهرت خود رسیده و توانسته توجه بسیاری از علاقه مندان به موسیقی را به خود جلب کند.

مدت زمان یادگیری هنگ درام چقدر است؟

نواختن این سایز خوش سیما و خوش صدا، در نگاه اول ساده به نظر می رسد اما پیچیدگی های خاص خود را دارد. همین امر باعث می شود تا هنرآموزان این ساز و افرادی که علاقه مند به یادگیری هنگ درام هستند این سوال را داشته باشند که مدت زمان یادگیری هنگ درام چقدر است؟ عوامل زیادی هستند که می توانند این بازه زمانی را تحت تاثیر قرار دهند اما بیشتر از هر چیز دیگری، بستگی به استعداد و علاقه شما و مدت زمانی تمرینتان خواهد داشت. بی شک هرچه بیشتر تمرین کنید، در بازه زمانی کمتری این ساز را یاد خواهید گرفت.

مدت زمان یادگیری هنگ درام چقدره ؟

هرچند نوازندگی با این سایز بسیار آسان تر از دیگر سازهای محبوب است اما شما برای حرفه ای شدن به ده هزار ساعت زمان نیاز دارید. هراس نکنید، این اعتقاد مالکوم گلدون است. اما ما بر این اعتقاد نیستیم. چرا که شما با پشتکار و تمرین روزانه می توانید در کمتر از ده هزار ساعت به تسلط کامل برسید و به صورت حرفه ای هنگ درام را بنوازید. اگر به صورت شخصی و با استفاده از ویدیو های شبکه های اجتماعی می خواهید نوازنده شوید، مسیر دشواری پیش روی شما است و مدت زمان یادگیری هنگ درام برایتان طولانی تر خواهد بود. اما اگر بتوانید در کلاس هنگ درام شرکت کنید، مسیر هموارتری انتظار شما را می کشد و می توانید مدت زمان یادگیری این ساز را تا حد امکان کوتاه تر کنید. به صورت میانگین اگر شما در طول روز نیم ساعت الی یک ساعت تمرین داشته باشید، می توانید شش ماهه این ساز را به صورت حرفه ای بنوازید و به یکی از نوازندگان هنگ درام تبدیل شوید.

عوامل تاثر گذاری در مدت زمان یادگیری هنگ درام کدامند ؟

تعیین مدت زمان یادگیری هنگ درام به این راحتی ها نیست. چرا که عوامل موثر بسیار زیادی وجود دارند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن هنرجو

این یک امر طبیعی است. اگر شما در سنین پایین و در دوره نوجوانی و جوانی جهت یادگیری هنگ درام اقدام کنید، خیلی سریعتر آن را یاد خواهید گرفت و می توانید با تمرین منظم در کم ترین زمان به تسلط کافی برسید. اما با افزایش سن قدرت یادگیری شما کمتر می شود و در نتیجه به مدت زمان بیشتری جهت آموزش و یادگیری نیاز خواهید داشت.

متد آموزشی و مربی نوازندگی

تعجب نکنید، انتخاب مربی و شیوه آموزش هم بر مدت زمان یادگیری شما اثر خواهد گذاشت. هرچه راحت تر بتوانید با مربی خود ارتباط برقرار کنید و اشکالات خود را برطرف سازید، سریعتر هنگ درام را یاد خواهید گرفت. تا به امروز هیچ کتاب آموزشی و کمک اموزشی برای نواختن این ساز تالیف نشده است و شما باید به صورت حضوری جهت یادگیری آن اقدام کنید که بهترین شیوه یادگیری است و نتیجه آن را در کوتاه ترین زمان ممکن خواهید دید.  

علاقه و استعداد نوازندگی

هیچ بشری به صورت نوزانده متولد نمی شود. شما باید تمرین و تکرار زیادی داشته باشید تا بتوانید در سریع ترین زمان هنگ درام را به صورت کامل یادبگیرید. اما باید علاقه مند به نوازندگی هنگ دارم باشید. چرا که در غیراین صورت تمرین برای شما عذاب اور خواهد بود و با حوصله و تمرکز تمرین نخواهید داشت. اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن هنگ درام را یاد بگیرید، با علاقه پا در این مسیر بگذارید و در یک آموزشگاه موسیقی معتبر ثبت نام کنید.

مدت زمان تمرین در طول روز

تمرین هنگ درام باید به صورت روزانه باشد. شما نمی توانید یک روز درمیان یا هفته ای یکبار آن را بنوازید. باید به شکل مداوم و روزانه تمرین کنید. هرچه تمرین شما بیشتر باشد، تسلط بیشتری بر روی سازتان خواهید داشت و در نتیجه سریع ترین نوازندگی را یاد خواهید گرفت.

نوع ساز

شاید جالب باشد اگر بدانید نوع ساز شما هم بر مدت زمان یادگیریتان تاثیر گذار است. استفاده از یک ساز حرفه ای برای افراد مبتدی توصیه نمی شود. اما این بدین معنی نیست که از یک ساز بی کیفیت استفاده کنید. شما برای اموزش و یادگیری هنگ درام باید به سراغ برند های سازنده مطرح این ساز بروید و نمونه ای با کیفیت و مناسب را طراحی کنید که بتواند پاسخگو نیاز شما باشد.

جمع بندی

هنگ درام یک ساز دوست داشتنی با صدای گرم و دلنشین است که می توانید موسیقی های مختلفی را در سبک های متفاوت با آن اجرا کنید. کافی است علاقه داشته باشید تا بتوانید با هیجان بیشتری در کلاس ها شرکت کنید و تمرینات جدی داشته باشید. در این صورت می توانید به راحتی در سریع ترین زمان ممکن این ساز را آموزش ببینید و جذاب ترین موسیقی ها را با آن اجرا کنید. تنبلی دشمن بزرگ شما است که باید با پشتکار و تمرین حریف آن شوید تا به یک نوازنده حرفه ای تبدیل شوید.

 

 

کد مطلب: ۳۶۷۵۴۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت