بیانسه اصطلاح توهین‌آمیز برای معلولان را از متن ترانه خود حذف می‌کند

بیانسه، ستاره دنیای موسیقی اعلام کرد یک اصطلاح توهین‌آمیز برای افراد معلول را از آهنگ‌ جدید خود که به تازگی منتشر شده است حذف خواهد کرد.

بیانسه اصطلاح توهین‌آمیز برای معلولان را از متن ترانه خود حذف می‌کند

سخنگوی این خواننده آمریکایی روز دوشنبه ۱ اوت (۱۰ مرداد) در بیانیه‌ای با اعلام اینکه این آهنگ از نو ضبط خواهد شد، گفت: «این کلمه هرچند به طور عمدی و به معنای بد استفاده نشده است، با این حال با کلمه دیگری جایگزین خواهد شد.»

این واژه بحث‌برانگیز در آهنگ جدیدی از این خواننده به نام «Heated» استفاده شده است. در این آهنگ، که با همکاری مشترک «دریک» خواننده رپ اهل کانادا نوشته شده، از کلمه «Spaz» استفاده شده که اشاره تحقیر‌آمیزی است به اصطلاح پزشکی «دایپلژی اسپاستیک» که نوعی خاص از بیماری فلج مغزی به شمار می‌رود.

دو ماه پیش یک خواننده و آهنگساز رپ دیگر به نام «لیزو» در پی اعتراض فعالان هوادار حقوق معلولان، شعر یکی از آهنگ‌های خود به نام «Grrrls» را برای حذف همین کلمه تغییر داده بود.

وی در بیانیه‌ای گفته بود که هرگز نمی‌خواهد «زبان تحقیرآمیز» را ترویج کند.

هانا دیوینی، از فعالان حقوق معلولان، در واکنش به استفاده دوباره بیانسه از این کلمه گفت: «برای من، جامعه معلولان و پیشرفتی که سعی کردیم با لیزو به دست آوریم، این کار همچون یک سیلی بود.»

آهنگ جدید یکی از ۱۶ آهنگ آلبوم «رنسانس» بیانسه است. این خواننده ۴۰ ساله آلبوم تازه خود را روز ۲۹ ژوئیه پس از گذشت شش سال از انتشار آلبوم قبلی‌اش با نام «لیموناد» وارد بازار موسیقی کرد.

او ماه اوت سال گذشته در مصاحبه‌ای گفته بود که در دوران محدودیت‌های کرونایی یک سال و نیم در استودیو کار کرده است. وی در آن مصاحبه با کنایه گفته بود احساس می‌کند یک «رنسانس» در حال ظهور است.

منبع: یورو نیوز
کد مطلب: ۳۶۱۵۶۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت