جوایز جشنواره موسیقی فجر به چه کسانی رسید؟

هنرمندان و آثار برگزیده بخش رقابتی سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر (جایزه باربد) در آیین پایانی این رویداد موسیقایی معرفی شدند. از جمله برگزیدگان این رویداد، در بخش خوانندگی موسیقی دستگاهی می‌توان به سیدمحمد حسینی برای آلبوم «جز عشق ندارم هنری» (دیپلم افتخار) و در بخش خوانندگی موسیقی پاپ، وهاب ابراهیمی برای آلبوم «باید ستاره شد» (برگزیده) اشاره کرد.

جوایز جشنواره موسیقی فجر به چه کسانی رسید؟

برگزیدگان بخش رقابتی سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر (جایزه باربد) و «مسابقه ملی موسیقی ایران»، شامگاه پنجشنبه، چهارم اسفند در مراسم پایانی این رویداد معرفی و تجلیل شدند. هیات‌داوران جایزه باربد متشکل از بهزاد عبدی، مجید اخشابی، هادی آزرم، همایون رحیمیان، هوشنگ جاوید، رضا مهدوی، آنتوان تنتوف و اولگا خومووا اسامی هنرمندان و آثار برگزیده را به ترتیب زیر اعلام کردند.

برگزیده مردمی بخش سرود

گروه سرود «شمیم یاس» به سرپرستی فاطمه‌سادات قاضوی

برگزیدگان مسابقه ملی موسیقی ایران

دیپلم افتخار بهترین گروه‌نوازی به دو گروه «هور» از تهران به سرپرستی حسین روزبهانی و گروه «کوبان شمس» از همدان به سرپرستی مهدی حبیب‌وند اهدا شد.

بخش کتاب موسیقی

در بخش کتاب آموزشی، هوتن شرف‌بیانی برای کتاب «ردیف موسیقی ایرانی و ضربی‌های یوسفی فروتن» برگزیده شد.

در بخش کتاب‌های تئوری هم مجموعه آثار امیر انجیری با کتاب «تئوری موسیقی، ریتم و وزن» به‌عنوان برگزیده معرفی شد.

در حوزه کتاب‌های پژوهشی (تاریخی و فنی) هم محسن شریفیان برای کتاب «باب‌الهوا» درباره موسیقی مردم‌شناسی جزیره کیش برگزیده شد.

بخش موسیقی نواحی

در این بخش دیپلم افتخار به احسان جوکار برای آلبوم «حرا» رسید و محسن شریفیان برای آلبوم «لوکا» جایزه باربد را از آن خود کرد.

بخش موسیقی دستگاهی

آهنگسازی موسیقی بی‌کلام

در این بخش دیپلم افتخار به محمدعلی نجف‌پور برای آلبوم «اوراد» رسید.

خوانندگی موسیقی دستگاهی

در این بخش دیپلم افتخار به سیدمحمد حسینی برای آلبوم «جز عشق ندارم هنری» رسید.

آهنگسازی موسیقی معاصر و ارکسترال ایرانی بی‌کلام

در این بخش امیرحسین سمیعی برای آلبوم «اروند» جایزه باربد را از آن خود کرد.

بخش موسیقی پاپ

دیپلم افتخار خوانندگی موسیقی پاپ و تلفیقی به غلامرضا صنعتگر و عارف علیزاده برای آلبوم «تهران‌جان» و جازه باربد به وهاب ابراهیمی برای آلبوم «باید ستاره شد» رسید.

سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۸ بهمن تا سوم اسفند ۱۴۰۱ به دبیری بهزاد عبدی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار شد. آیین اختتامیه این رویداد شامگاه پنجشنبه، چهارم اسفند با حضور وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان در تالار وحدت تهران برگزار شد.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۶۰۶۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت