کانیه وست چقدر ثروت دارد؟

کانیه وست، رپر مشهور بدون شک یکی از جنجالی ترین چهره های دنیای موسیقی است. او علاوه بر اینکه موزیسین موفقی است و چندین جایزه ی گرمی دارد، فعالیت قابل توجهی هم در زمینه ی مُد و فشن داشته است.

کانیه وست چقدر ثروت دارد؟

با این حال، حواشی اخیر پیرامون زندگی شخصی اش، وجهه و اعتبار او را تحت تأثیر قرار داده، امری که بر ثروت او نیز تأثیرگذار بوده است.

در ادامه می خواهیم ببینیم کانیه وست چقدر ثروت دارد.

ثروت کانیه وست در سال ۲۰۲۲ به ۲ میلیارد دلار رسید و به همین دلیل او در فهرست میلیاردرهای مؤسسه ی فوربس قرار گرفت. با این حال، پس از تصمیم شرکت آدیداس برای قطع همکاری با کانیه وست، ثروت او دستخوش تغییری چشمگیر شد. با فسخ قرارداد همکاری آدیداس و کانیه وست، ثروت این رپر مشهور به ۴۰۰ میلیون دلار کاهش یافت. قرارداد همکاری کانیه وست با برند آدیداس ۱/۵ میلیارد دلار ارزش داشت و بخش قابل توجهی از ثروت او را تشکیل می داد.

علیرغم این اتفاق، کانیه وست کماکان از ثروت قابل توجهی برخوردار است. مؤسسه فوربس سرمایه ی نقدی و سرمایه گذاری های نقدپذیر او را حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده است. به علاوه، کانیه وست سهمی ۵ درصد از سهام برند Skims، شرکت متعلق به همسر سابقش، کیم کارداشیان، دارد که این سهام نزدیک به ۱۲۸ میلیون دلار ارزش دارد. برند Skims خود تنها تا ژانویه ی ۲۰۲۲ نزدیک به ۳/۲ میلیارد دلار ارزش داشت.

ثروت کانیه وست اما تنها به سرمایه گذاری های او محدود نمی شود. او املاک متعددی هم دارد که شامل خانه هایی مجلل در ایالت های کالیفرنیا و وایومینگ ِ آمریکا و همینطور کشور بلژیک می شود. او ۸۱ میلیون دلار خانه، ۲۱ میلیون دلار زمین و ۲ مزرعه هر یک به ارزش ۱۴ میلیون دلار در ایالت وایومینگ دارد.

گرچه عمارت «هیدن هیلز» کانیه وست در کالیفرنیا حالا به همسر سابقش، کیم کارداشیان تعلق دارد، اما او در سال ۲۰۲۱ خانه ای در نزدیکی آن به قیمت ۴/۵ میلیون دلار خریداری کرد. او در همان سال خانه ای ساحلی به قیمت ۵۷ میلیون دلار نیز خریداری کرد. با این حال، گفته می شود این خانه در دست بازسازی قرار گرفت که تا تابستان سال ۲۰۲۲ به طول انجامید.

طبق تخمین های مؤسسه ی فوربس، ثروت کانیه وست تا ماه مه ۲۰۲۳ نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار بوده است. علیرغم شکست های مالی کانیه وست، با توجه به املاک و دارایی ها و سرمایه گذاری های او، این رپر مشهور کماکان از جایگاه قابل توجهی در دنیای تجارت و سرگرمی برخوردار است.

ماجرای همکاری کانیه وست با آدیداس و فسخ قراردادش با این شرکت

کانیه وست علاوه بر موسیقی، وارد دنیای مُد هم شد و لباس ها و کتانی های خودش را تولید کرد. یکی از تولیدات قابل توجه او کفش های کتانی متفاوت و شیک بود. کانیه وست در سال ۲۰۰۹ لاین Air Yeezy را در همکاری با برند نایکی راه اندازی کرد که با استقبال زیادی مواجه شد و تا سال ۲۰۱۳ به تولید کفش های کتانی ادامه داد.

طراحی های خلاقانه و جسورانه ی کانیه وست او را در صنعتی که با ترندهای دائماً متغیرش شناخته می شود، متمایز کرد. لاین Adidas Yeezy که همکاری ای میان شرکت آدیداس و کانیه وست بود در سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرد.

البته فعالیت کانیه وست در صنعت مُد به تولید کفش محدود نبود و او لاین های لباس متعدد دیگری هم در همکاری با دیگر برندهای مطرح دنیای مُد راه اندازی کرد. کانیه وست همکاری هایی هم با برندهای بزرگی همچون لویی ویتون و گوچی در بخش خلاقیت داشت.

با بالا گرفتن حواشی زندگی شخصی اش در سال ۲۰۲۲، اعتبار و ثروت کانیه وست آسیب چشمگیری دید. از دست دادن قرارداد همکاری با آدیداس لطمه ی بزرگی به تجارت او زد و باعث افتی چشمگیر در ثروت قابل توجه کانیه وست شد. برندهای دیگر نیز همکاری خود را با او قطع کردند.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۷۴۲۹۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت