جی کی رولینگ با خوک کریسمس می‌آید/ انتشار رمان جدید خالق هری پاتر

رولینگ در کتاب جدیدش داستان پسری نوجوان به نام جک را تعریف می‌کند که دوست دارد اسباب‌بازی‌های دوران کودکی‌اش به‌خصوص عروسک خوک خود را پیدا کند.

 انتشارات لیتل براون یکی از ناشران کتاب جدید جی.کی.رولینگ خالق هری‌پاتر را روانه بازار خواهد کرد. این ناشر معروف آمریکایی پیش از انتشار کتاب چند تصویر از داخل کتاب را رونمایی کرده است.

قرار است کتاب جدید رولینگ با مخاطب کودک و نوجوان 12 اکتبر سال جاری میلادی با عنوان «خوک کریسمس» به‌طور همزمان توسط انتشارات اشت، لیتل براون و اسکولاستیک در کشورهای آمریکا، انگلیس،  استرالیا، نیوزیلند، ایرلند و هندوستان چاپ شود. شرکت اودیبل قرار نسخه صوتی این کتاب را به زبان انگلیسی روانه بازار کند. همزمان با چاپ کتاب قرار است نسخه ترجمه‌شده این کتاب به 32 زبان توسط ناشران دیگر منتشر شود.

رولینگ در کتاب جدیدش داستان پسری نوجوان به نام جک را تعریف می‌کند که دوست دارد اسباب‌بازی‌های دوران کودکی‌اش به‌خصوص عروسک خوک خود را پیدا کند. او راه‌ زیادی در جستجوی آنها طی می‌کند و در این میان حوادث بسیاری را تجربه می‌کند. مسئولان انتشارات اشت درباره این کتاب گفتند که این داستان هیچ ارتباطی با روند داستان های قبلی رولینگ ندارد و مخاطبان باید با دنیای جدید کتاب‌های رولینگ روبرو شوند.

این کتاب درباره پسربچه‌ای به نام جک است که اسباب بازی‌ مورد علاقه‌اش -که یک خوک عروسکی است- گم شده است؛ اما شب کریسمس شبی عادی مثل شب‌های دیگر نیست. شبی است که چیزهای گم‌شده می‌توانند پیدا می‌شود؛ حتی عروسک‌های گم‌شده. جک با عروسک جدیدش وارد یک ماجراجویی جادویی برای پیداکردن بهترین دوست‌ گم‌شده می‌شوند. لازم به ذکر است که تصویرگری این کتاب جدید بر عهده جیک فیلد خواهد بود.

، جی. کی رولینگ، رمان‌نویس بریتانیایی که عمده شهرتش برای انتشار مجموعه داستان‌های فانتزی هری پاتر است، چند رمان پلیسی را نیز با نام مستعار جی کی گالبریث و کتاب‌ کودکی با عنوان  ایکابوگ منتشر کرده است.

رولینگ داستان کتاب ایکابوگ -که ماجرای آن در مدرسه جادوگری و ساحرگی هاگوارتز اتفاق نمی‌افتد- را سال‌ها پیش برای فرزندانش نوشته بود و در سال 2020 تصمیم گرفت آن را برای کودکانی که در قرنطینه مانده‌اند، به صورت رایگان منتشر کند.

به گفته ناشر کتاب خوک کریسمس تصاویر این کتاب توسط «جیم فلد» نقاشی شده که قرار است در یک کتاب با مجموعه 9 داستان منتشر شود. این نقاش انگلیسی طرح جلد کتاب رولینگ برای رده سنی کودک را نقاشی کرده است. او علاوه بر نقاشی رنگی روی جلد چند اثر سیاه و سفید نیز در صفحات میانی کتاب برای رولینگ کشیده است.

 

کد مطلب: ۳۵۴۱۹۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت