رمان «دختر نخست وزیر» روانه بازار می‌شود

رمان «دختر نخست وزیر» به نویسندگی آرش پورشعبان (هاشمی‌نسب) روانه بازار کتاب شد.

رمان «دختر نخست وزیر» روانه بازار می‌شود

رمان «دختر نخست وزیر» به نویسندگی آرش پورشعبان (هاشمی‌نسب) توسط انتشارات مهراندیش به زودی روانه بازار نشر می‌شود. 

این رمان روایتی است از زندگی پر فراز و نشیب دختری در کشوری مدرن و در حال فروپاشی که پس از کسب تجاربی تلخ با عشقی متعالی نجات می‌یابد. 

رمان «دختر نخست وزیر» توصیف جهانی مدرن و آزاد است که به نظر می‌رسد دیگر فروپاشی اخلاقی را تجربه نخواهد کرد (مانند جنگ‌های جهانی)، اما خواهیم دید که جهان مدرن بسیار آسان‌تر از آنچه تصور می‌شود، می‌تواند این فروپاشی اخلاقی را تجربه کند، و همین دور از ذهن بودنِ انحطاط، وقوعِ آن را محتمل‌تر خواهد کرد. رمان دختر نخست‌وزیر عرفان، سیاست، فلسفه، ادبیات و علم را به هم گره می‌زند تا نشان دهد جهانِ پسامدرنِ تکثرگرا نیز نقطه‌ای در امتدادِ همه‌ فروپاشی‌های جوامعِ انسانی در طول تاریخ است. 

این رمان روایت مردمِ کشوری ابرقدرت با ارزش‌های لیبرال است؛ که این ارزش‌ها در برابرِ بحرانی نه چندان بزرگ فرو می‌پاشد و از دلِ ساختار دموکراتیک آن، ساختاری شبه-کمونیستی و سپس فاشیستی زاده می‌شود و خواستِ آزادی و عدالت در نبودِ عقلانیت به فاجعه می‌انجامد تا آنجا که حتی علم و فلسفه نیز به ابزاری برای سلطه تبدیل می‌شوند. «دختر نخست‌وزیر» کمدی سیاهی با طرح دغدغه‌های اگزیستانسیالیستی و البته ستایش عشق همچون پادزهری برای رنج‌های سیاسی و فلسفی است. 

این کتاب در ۷۰۲ صفحه و با قیمت ۴۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

منبع: ایلنا
کد مطلب: ۳۶۷۸۲۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت