حذف کتاب‌های نوشته‌شده توسط هوش‌مصنوعی از «آمازون»

فروشگاه «آمازون» کتاب‌هایی که توسط هوش مصنوعی نوشته شده است و به عنوان آثار یک نویسنده واقعی به فروش گذاشته شده است را از فهرست کالاها حذف کرد.

حذف کتاب‌های نوشته‌شده توسط هوش‌مصنوعی از «آمازون»

پس از اینکه «جین فریدمن» نسبت به فروش پنج کتابی که به اشتباه به عنوان آثار او در سایت «آمازون» به فروش گذاشته شده بودند، شکایت کرد، این کتاب‌ها از فهرست فروش «آمازون» حذف شدند. این کتاب‌ها، که «فریدمن» معتقد است توسط هوش مصنوعی نوشته شده‌اند، در سایت نقد و بررسی «گودریدز»(Goodreads) که متعلق به آمازون است نیز فهرست‌بندی شده بودند.

«فریدمن» در گفت و گو با «گاردین» بیان کرد: «این شبیه نوعی بی‌حرمتی است، چراکه نوشته‌های بسیار بی‌کیفیتی به نام من به فروش گذاشته شده‌اند.»

این نویسنده که ساکن «اوهایو» است، تاکنون چندین کتاب درباره صنعت نشر به نگارش درآورده است و کتاب‌های تقلبی به نوعی با تقلید از آثار او منتشر شده بودند.

در توضیحات یکی از کتاب‌هایی که به اشتباه به «فریدمن» نسبت داده می‌شوند، چنین آمده است: «این کتاب راهبردها، نکات و تکنیک‌های عملی را ارائه می‌دهد تا به نویسندگان کمک کند، روند نوشتن خود را ساده کنند، جدول زمانی انتشار کتاب الکترونیکی خود را تسریع کنند و پتانسیل درآمد خود را به حداکثر برسانند.»

«فریدمن» زمانی از این موضوع مطلع شد که یکی از مخاطبان متوجه این کتاب‌ها در «آمازون» شد و پس از مشکوک شدن به تقلبی بودن کتاب‌ها به «فریدمن» ایمیل زد. او که تجربه کار با ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT، را دارد، بلافاصله پس از خواندن چند صفحه اول به این نتیجه رسید که کتاب‌ها توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند.

«فریدمن» گفت: «کتاب‌ها اگر کاملا توسط هوش مصنوعی تولید نشده باشند، دست کم بخش زیادی از آن‌ها توسط هوش مصنوعی نوشته شده است.»

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۹۷۰۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت